ЕП У НОВОМ САДУ: Орлићи савладали Литванију, следи борба за пето место (ФОТО)

17.08.2018. 18:38
KSS
КСС

Тријумф.

Мушка кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2002. године и млађи, победила је селекцију Литваније у мечу за пласман од 5. до 8. места на Европском првенству које се одржава у  Новом Саду. Изабраници селектора Владе Вукоичића славили су у веома тешкој и борбеној утакмици захваљујући одличној игри у последњој четвртини у којој су успели да сломе отпор ривала: Србија – Литваније 73:66 (11:16, 19:20, 18:18, 25:12). Последњег дана шампионата у Новом Саду, репрезентација Србије играће у у суботу (18:15) у борби за пето место са селекцијом Грчке.

ПАРТИЗАН СВЕ ЈАЧИ: У Хумску стигао ЛЕТЕЋИ Американац! (ВИДЕО)

МИХА ДОБИО НАСЛЕДНИКА: У Спортинг стиже ИСКУСНИ стручњак и доводи некадашњу ЗВЕЗДУ са Острва (ФОТО)

Обе селекције су очекивале да се нађу у борби за медаље и зато не треба да чуди што им је требало времена да пронађу прави ритам. Србија је нешто боље почела, повела са 9:4 у четвртом минуту, али су Литванци до краја прве четвртине успели да преокрену резултат – 16:11.  И у наставку сусрета играло се растразано и на махове. Наш млади тим је серијом 8:0 поново дошао у вођство у 15. минуту – 23:20, да би ривал до краја полувремена успео још једном да преокрене и на полувреме оде са предношћу од шест поена – 36:30.

Литванци су чували вођство све до 26. минута кад је Србија поенима Мушикића и Стефановића стигла до изједначења – 44:44. Финиш треће деонице ипак је припао ривалу који серијом 10:4 вратио предност на своју страну пред одлучујућих десет минута дуела. Лазар Стефановић је са пет везаних поена био најзаслужнији за серију 11:0 и ново вођство Србије 59:54 у 33. минуту. У последњи минут српски кадети су ушли са три поена предности 67:64. Била је то сасвим довољна залиха да се мудром игром у пенал завршници дође до победе – 73:66.

СРБИЈА У16: Ивковић 2, Пауновић 6, Манојловић 8, Агоч 4, Андрић 4, Стефановић 18, Светозаревић 3, Мушикић 12, Тарлаћ 7, Шкобаљ 4, Јоксимовић 5, Павићевић.

ЛИТВАНИЈА У16: Т. Тубелис, Марчулиноис 8, Јонаускас 4, Преибис 6, Репсис 6,  А.Тубелис 14, Зикас, Макаускас 2, Рубставичијус 4, Пивориус 13, Рубинас 9, Бутукс.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.