ЕП ЗА ЈУНИОРЕ У ЛЕТОНИЈИ: Србија после ДРАМЕ савладала Црну Гору (ФОТО)

31.07.2018. 16:01
KSS
КСС

Виђена је велика борба.

Јуниорска репрезентација Србије, завршила је драматичним тријумфом групну фазу такмичења на Европском првенству које се одржва у Летонији. Изабраници селектора Александра Бућана су у Лијепаји у оквиру трећег кола групе Д после продужетка и невероватне борбе успели да савладају селекцију Црне Горе  97:95 (27:32, 12:17, 22:19, 23:16, 13:11).

ДРАМА У ФИЛАДЕЛФИЈИ: Лекари мислили да је Матићу пукла стомачна аорта

ЉУБАВ НА ПРВИ ПОГЛЕД! Мирка оставила вереника СУЛТАНА да би била са Роџером (ФОТО)

Селекција Црне Горе је далеко боље почела утакмицу, веома брзо повела са 7:0, а у осмом минуту имала максималну предност од 25:16. Српски јуниори никако у првој четвртини нису успевали да наметну жељени ритам, што је, уз пропусте у одбрани, омогућило ривалу вођство после првих десет минута дуела – 32:27.  Одлични Марко Пецарски није био довољан да се супротстави разиграном црногорском тиму, кога је кренуо и шут за три поена, што му је у 17. минуту донело двоцифрену предност – 46:35.

KSS
КСС

На старту другог полувремена Србија је појачала интензитет игре у одбрани, разиграо се Филип Петрушев и заостатак је смањен – 54:49. Много боље је деловао наш млади тим у наставку сусрета, али је ривал успевао да пронађе начин да задржи предност и после истека 30. минута – 68:61. Српски јуниори су у 38. минуту пришли на 78:75, али је већ у следећем нападу уследила тројка Игора Дробњака и чинило се да је тада све готово. Међутим, тако нису мисли наши репрезентативци који су наставили да се боре. Уследиле су две невероватне тројке Алтина Исламовића у последње 24 секунде које су донеле изједначење – 84:84 и продужетак.

Велика борба водила се и у додатних пет минута. Одлични Зоран Пауновић донео је вођство Србији 93:89, али је Црна Гора у 44. минуту успела да дође до изједначења – 93:93. Драму у Лијепаји окончао је Филип Петрушев 14 секунди пре истека продужетка за коначних – 97:95.

СРБИЈА У18: Петрушев 21, Исламовић 12, Недељковић, Рутешић, Пауновић 18, Трифуновић 4, Васиљевић, Пецарски 28, Лакић, Церовина 1, Илић 6, Кузмановић 7.

ЦРНА ГОРА У18: Дробњак 19, Кљајевић, Вулевић 3, Титић 6, Жижић 10, Вујисић, Томашевић 23, Обрадовић 2, Кљајић 19, Брновић 11, Мариновић 2, Вујичић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.