ЕУРОБАСКЕТ: Какав трилер у Келну, Немци после два продужетка сервирали трећи пораз Литванији

04.09.2022. 17:30
Denis Šruder
Денис Шрудер / Извор: Фото: ФИБА

Панцери имају максималан учинак.

Фантастичан меч одигран је у Келну у којем је у оквиру трећег кола Групе Б селекција Немачке после два продужетка савлдала Литванију са 109:107 (19:19, 27:22, 20:24, 23:24, 7:7, 13:11) и тако дошла до треће победе док су Литванци претпрелои и трећи пораз у три кола.

БИЛО ЈЕ ПРОБЛЕМА: Црна Гора сломила упорне Бугаре

НАВИЈАЧИ ПАРТИЗАНА МУ ПИСАЛИ: Хезоња испричао шта се све дешавало овог лета

ПЕШИЋ САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Србија коначно КОМПЛЕТНА!

Немци су у већем делу меча имали предност, али нису успевали да дођу до двоцифреног вођства. Повремено су Литванци успевали да дођу до егала и вођства, али би Немци брзо враћали предност. У последњих неколико минута четврте четвртине Немци су стигли до седам поена предности, али је онда одговорност преузео Валанчијунас и малтене сам направио серију 7-0 за изједначење седам секунди пре краја. Немци су имали последњи напад, али је Шрудер промашио последњи шут.

Литванци су наставили са добром игром и преко Григониса повели са 91:89. Немци су испали из ритма, Григонис је погодио са пенала за 94:91, да би Немци преко Тимана пришли на поен заостатка. Поново је Григонис донео поене Литванији, али је онда Сабонис фаулирао Шрудера приликом продора и Немачка је добила 2 1 пошто је Шрудер погодио и додатно бацање. Последњи напад имала је Литванија, Григонис је поново покушао, али није био прецизан и успут је направио фаул у нападу. Међутим, Вагнер овог пута није био прецизан и отишло се у други продужетак. У њему су Немци брз опреко Војтмана и Шрудера стигли до пет поена вишка 101:96. Поново је Валанчијунас враћао Литванце у игру, али је Маодо Ло са две тројке донео Немцима вођство 109:104 минут и по пре краја. Немци су умало прокоцкали и ту преност, Литваније је имала последњи напад, још једном је Григонис преузео одговорност и није погодио, па је славље Немаца могло да почне.

Најефикаснији у селекцији Немачке био је Вагнер са 32 поена, а Шрудер је додао 25. Код Литванаца је сјајан био Валанчијунас са 34 поена и 15 скокова, док је Григонис постигао 17 поена.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте мађионичарски трик Светислава Пешића