17°C
11.05.2024.
117.1305
108.6856

EUROBASKET: Kakav triler u Kelnu, Nemci posle dva produžetka servirali treći poraz Litvaniji

04.09.2022. 17:30
Denis Šruder
Denis Šruder / Izvor: Foto: FIBA

Panceri imaju maksimalan učinak.

Fantastičan meč odigran je u Kelnu u kojem je u okviru trećeg kola Grupe B selekcija Nemačke posle dva produžetka savldala Litvaniju sa 109:107 (19:19, 27:22, 20:24, 23:24, 7:7, 13:11) i tako došla do treće pobede dok su Litvanci pretpreloi i treći poraz u tri kola.

BILO JE PROBLEMA: Crna Gora slomila uporne Bugare

NAVIJAČI PARTIZANA MU PISALI: Hezonja ispričao šta se sve dešavalo ovog leta

PEŠIĆ SAOPŠTIO SJAJNE VESTI: Srbija konačno KOMPLETNA!

Nemci su u većem delu meča imali prednost, ali nisu uspevali da dođu do dvocifrenog vođstva. Povremeno su Litvanci uspevali da dođu do egala i vođstva, ali bi Nemci brzo vraćali prednost. U poslednjih nekoliko minuta četvrte četvrtine Nemci su stigli do sedam poena prednosti, ali je onda odgovornost preuzeo Valančijunas i maltene sam napravio seriju 7-0 za izjednačenje sedam sekundi pre kraja. Nemci su imali poslednji napad, ali je Šruder promašio poslednji šut.

Litvanci su nastavili sa dobrom igrom i preko Grigonisa poveli sa 91:89. Nemci su ispali iz ritma, Grigonis je pogodio sa penala za 94:91, da bi Nemci preko Timana prišli na poen zaostatka. Ponovo je Grigonis doneo poene Litvaniji, ali je onda Sabonis faulirao Šrudera prilikom prodora i Nemačka je dobila 2+1 pošto je Šruder pogodio i dodatno bacanje. Poslednji napad imala je Litvanija, Grigonis je ponovo pokušao, ali nije bio precizan i usput je napravio faul u napadu. Međutim, Vagner ovog puta nije bio precizan i otišlo se u drugi produžetak. U njemu su Nemci brz opreko Vojtmana i Šrudera stigli do pet poena viška 101:96. Ponovo je Valančijunas vraćao Litvance u igru, ali je Maodo Lo sa dve trojke doneo Nemcima vođstvo 109:104 minut i po pre kraja. Nemci su umalo prokockali i tu prenost, Litvanije je imala poslednji napad, još jednom je Grigonis preuzeo odgovornost i nije pogodio, pa je slavlje Nemaca moglo da počne.

Najefikasniji u selekciji Nemačke bio je Vagner sa 32 poena, a Šruder je dodao 25. Kod Litvanaca je sjajan bio Valančijunas sa 34 poena i 15 skokova, dok je Grigonis postigao 17 poena.

BONUS VIDEO: Pogledajte mađioničarski trik Svetislava Pešića