ЕВРОКУП: Валенсија у финишу сломила храбри Партизан

21.11.2018. 20:43
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Занимљив меч у дворани "Александар Николић".

Кошаркаши Партизана поражени су од Валенсије резултатом 69:61 у осмом колу Ц групе Еврокупа. Црно-бели су пружили жесток отпор фаворизованом шпанском тиму, имали су одличне фазе игре, али су гости у финишу потврдили квалитет и стигли до шесте победе у Еврокупу. Са друге стране, српски клуб је у врло тешкој позицији у борби за пласман у Топ 16, јер се уочи последње две рунде налази на последњој позицији на табели са скором 2-6.

ТУМБАКОВИЋ ЉУТ НА ЈАНКОВИЋА: Тако можеш да се понашаш у Партизану

ЛАКО ЈЕ КАД СЕ ЗОВЕШ ЏОРДАН: Спектакуларан кош ГЛАВОМ у Евролиги! (ВИДЕО)

Шпанци су боље започели дуел у дворани "Александар Николић". Гости су олако стигли до вођства од 8:2, па 13:4 средином прве деонице. Поенима Пејџа и Гагића црно-бели су се приближили на минус три, 16:19.

Партизан је деловао много озбиљније у другој деоници. Маринковић је погодио две тројке, а после поена Гагића домаћин је преокренуо резултат на 30:28 у 16. минуту. Црно-бели су стегли одбрану и на крилима одличне дефанзиве стигли су до плус два на великом одмору после погођених слободних бацања Јанковића, 36:34.

Резултатска клацкалица виђена је на почетку другог полувремена. Црно-беле је оптеретила четврта лична грешка Гагића, а  расположени Ван Росом је одржавао предност Валенсије, 46:50 у 27. минуту.

Markus Pejdž
Маркус Пејџ / Извор: МН Press

Партизан је сјајно започео последњи квартал. Маринковић је био незаустављив, везао је седам поена, па је бек црно-белих подигао температуру у дворани до тачке кључања, 55:52.

Искусни гости су тада стегли каиш и на Партизанову серију од 9:0 одговорили су контрасеријом 12:0 у којој је центар Дубљевић постигао тројку, а прецизни су били и Томас и Абалде. Валенсија је у 36. минуту стекла великих плус седам за овакву врсту утакмице, 57:64. Испоставило се да је та предност била недостижна за тим Андрее Тринкијерија.

Партизан - Валенсија 61:69 (18:22, 18:12, 12:18, 13:17)

ДВОРАНА: „Александар Николић“.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.200.

СУДИЈЕ: Витлицки, Дифала, Овинов.

ПАРТИЗАН: Пејџ 9 (7ас), Си, Маринковић 15, Гегић 2, Пецарски, Гавриловић, Загорац  6 (7ск), Јанковић 6, Лендејл 14 (5ск), Гагић 9, Николић.

ВАЛЕНСИЈА: Гарсија, Абалде 9, Лабери 2, Ван Росом 20 (5ск, 5ас9, В. Томас 11, Тоби, Дубљевић 12 (12ск), Вивес 3, Мартинез, Сан Еметерио 6, М. Томас 6, Доренкамп.

Еврокуп, 8. коло Ц групе

Турк Телеком – Асвел 78:83

Зенит – Тренто 99:102 pp

Партизан – Валенсија 61:69

ТАБЕЛА: Асвел 6-2, Валенсија 6-2, Зенит 4-4, Турк Телеком 3-5, Тренто 3-5, Партизан 2-6.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.