ЕВРОКУП: Партизан ГРАНИТНОМ одбраном СРУШИО Дарушафаку и дошао на корак од ЧЕТВРТФИНАЛА! (ВИДЕО)

29.01.2020. 22:51
Partizan - Darušafaka
Партизан - Дарушафака / Извор: МН Press

Четврто коло Топ 16 фазе.

Кошаркаши Партизана савладали су Дарушафаку у дворани "Александар Николић" са 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14) у четвртом колу групе Е Топ 16 фазе Еврокупа. Црно-бели су играли одличну одбрану током већег дела сусрета који је преломљен серијом домаћих од 14:0 у последњој деоници.

Чета Андрее Тринкијерија је овим тријумфом надокнадила пораз од два поена разлике у Истанбулу (65:63), па је веома близу пласмана у четвртфинале за које јој је потребна још бар једна победа у последње две рунде против италијанских представника.

МИНУТ ЋУТАЊА У ПИОНИРУ: Гробари одали пошту Кобију, али и овом ЛЕГЕНДАРНОМ кошаркашу (ВИДЕО)

ГРОБАРИ ГА НИСУ ЗАБОРАВИЛИ: Бугарин има нови клуб!

ДАНГУБИЋ У ПАРТИЗАНУ? Мијаиловић ОТКЛОНИО све дилеме!

Пре почетка утакмице одржан је минут ћутања у част преминулих кошаркаша Кобија Брајанта и Ричарда Арчибалда.

Прва четвртина је била веома изједначена и тврда. Турски тим је константно био у благој предности на крилима одличног Џонатан Хамилтона који је убацио брзих шест поена. Ипак, у завршници првог квартала поентирао је перспективни Урош Трифуновић, на асистенцију Мозлија, па је "Дачка" на мини-одмор отишла са пола коша предности (17:16).

Црно-бели су у другом кварталу одиграли "гранитну" одбрану. Гости пуних пет и по минута нису могли да постигну кош, пре него што је поентирао Хамилтон за 30:19. Претходно је чета Андрее Тринкијерија направила серију од 14:0, а тројке су притом погађали Бирчевић и Гордић.

На велики одмор домаћи су отишли са десет поена предности, а утисак је да је она могла бити и већа, али је Колсон кошем уз звук сирене смањио на 35:25.

Партизан је боље отворио и друго полувреме. После четири минута игре и поена Јарамаза, освајач Купа Србије имао је "плус 14" (43:29), а онда је уследило неколико минута игре без коша. Од тада су гости заиграли ефикасније и кренули да топе разлику, а после тројке Колсона за 45:39 тренер црно-белих Андреа Тринкијери био је принуђен да затражи тајм-аут. Величковић и Волден су са линије пенала вратили разлику на двоцифрену (49:39), али су Колсон и Браун везали четири поена за Турке за 49:43, па се са тим резултатом ушло у последњу четвртину.

КАКАВ ПРЕОКРЕТ: Партизан изненада ОСТАЈЕ без 600.000 евра!

Почетак завршне деонице може се окарактерисати као преломан део овог сусрета. Црно-бели су поново "стегли" у одбрани, а тројке су погађали Гордић и Јарамаз, док је Загорац комплетирао "два плус један" за серију од 9:0. Након тога је Џоунс направио техничку, а Јарамаз је био половичан са пенала (60:43).

Турски тим никако није успавео да пронађе пут до коша, а после коша капитена Величковића Партизан је повео и 20 разлике (63:43). Оздемироглу је са линије слободних бацања прекинуо серију домаћих од 14:0, али је већ тада било јасно да ће бодови остати у Београду.

На крају је дошло до малог опуштања у редовима домаћих, али победа са више од два поена разлике није довођена у питање.

У наредном колу Партизан гостује Виртусу у Болоњи, док Дарушафака иде на ноге Тренту.

ПАРТИЗАН - ДАРУШАФАКА 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14)

ДВОРАНА: "Александар Николић"

ГЛЕДАЛАЦА: 7.467

СУДИЈЕ: Шемеш, Пантер, Гелер

ПАРТИЗАН: Волден 9, Загорац 5, Пејџ 2, Гордић 10, Мекаду, Јарамаз 15, Величковић 11, Бирчевић 3, Јанковић 2, Томас 3, Трифуновић 5, Мозли 4.

ДАРУШАФАКА: Озмизрак 4, Агва 4, Браун 8, Демир, Хамилтон 17, Вејселоглу 2, Оздемироглу 7, Лемб, Џоунс 6, Сав, Гулер 3, Колсон 10.

Група Е, четврто коло

Партизан - Дарушафака 69:57

Виртус Болоња - Тренто 94:70

Погледајте слике са меча Партизан - Дарушафака

ПУКЛА БОМБА: Сулејмани ПОЗАЈМЉЕН до краја сезоне!

Атлетико ДОВЕО бившег играча Звезде и репрезентативца Србије! (ВИДЕО)

ТО ЈЕ СЈАЈНА СТВАР: Питали су Садика о Наполију, његов одговор ИЗНЕНАДИО је Гробаре!

БАРСА У ПРОБЛЕМУ: 48 сати да нађу НАПАДАЧА! (ФОТО)

ХОРОР: Камера забележила звук пада Кобијевог хеликоптера, 43 секунде страве и ужаса (ВИДЕО)