ЕВРОКУП: Рапсодија црно-белих, Партизан разбио Тренто у Италији (ФОТО)

15.01.2020. 20:40
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Twitter/PartizanBC

Максималан учинак у ТОП 16 фази.

Кошаркаши Партизана на сјајан начин пребродили су гостовање у Италији против Трента, пошто су остварили победу са 83:58 (24:12, 23:16, 14:12, 22:18) и тако после прва два кола имају максималан учинак у ТОП 16 фази.

ЂУРОВИЋ О МЕЛОУНУ: Сјајан ПОТЕЗ, али лидер тима није Јокић

БОБИ КАО ЈОКИЋ: О пасу БЕЗ ГЛЕДАЊА бруји цела Америка, а онда су га УПОРЕДИЛИ са Новицким! (ВИДЕО)

КСС ПОТВРДИО: Кокошков добија НБА ПОЈАЧАЊЕ! (ФОТО)

Није било много узбуђења на старту меча у Италији. Играло се прилично неефикасно,  постигнуто је тек шест поена, а Партизан је водио са 4:2. Црно-беле је покренуо тројком Рашон Томас после чега су изабраници Андреее Тринкијерија почели да играју брже, а Загорац и Јарамаз су донели и прву двоцифрену предност Партизану у шестом минуту (18:8), да би Маркус Пејџ са две тројке затворио прву четвртину после које је Партизан имао предност 24:12. Иако је другу четвртину Тренто отворио тројком брзо су узвратили црно-бели преко Уроша Трифуновића, а Партизан је стигао и до предности 29:15 у 12. минуту. То вођство је Партизан чувао без већих проблема, а црно-беле је добро служио и шут за три поена, па је Бирчевић са пет поена у низу донео мову максималну предност 42:25 у 18. минуту. Домаћину је мало шта полазило за руком, а Партизан је то одлично користио и на велики одмор отишао са 19 поена вишка (47:28).

Мада је у трећу четвртину Партизан ушао нешто спорије, то није спречило црно-беле да стигну и до 21 поена предности (52:31) коју је донео Никола Јанкповић са пенала у 22. минуту. У наредна три минута није било промене резултата, да би Јарамаз прекинуо празан ход, а упркос неефикасној трећој четвртини црно-бели су у последњу деоницу ушли 21 поеном предности (61:40). Одлучујућих 10 минута били су далеко од одлучивања о било чему пошто је Партизан рутински одрадио четврту деоницу. Андреа Тринкијери није дозволио да се његови играчи опусте, а Партизан је стигао до друге победе у ТОП 16 фази.

ТРЕНТО - ПАРТИЗАН  58:83 (12:24, 16:23, 12:14, 18:22)

ДВОРАНА: БЛМ Арена.

СУДИЈЕ: Перез, Перанди, Тепенијер.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.641.

ТРЕНТО: Кели 4, Блекмон 12, Крафт 10, Ђентиле 4, Пасколо 2, Миан 10, Фореј 6, Нокс 6, Мецаноте, Ладурнер, Кинг 4.

ПАРТИЗАН: Волден 5, Загорац 11, Пејџ 11, Гордић 3, Мекаду 4, Јарамаз 9, Величковић 3, Бирчевић 8, Јанковић 9, Томас 9, Трифуновић 9, Мозли 2.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића

СКАНДАЛ: ПРЕКИНУТО кошаркашко првенство у комшилуку!

СТИГАО ОДГОВОР ИЗ ХРВАТСКЕ: Ово се неће ДОПАСТИ Звезди! Ево како изгледа НАЈНОВИЈА одлука АБА лиге!

ПОСЛЕ ОДЛУКЕ АБА ЛИГЕ: Огласила се и Будућност! Стигло САОПШТЕЊЕ из Подгорице!

НБА: Бобијев ДАБЛ-ДАБЛ у Сан Франциску, Гудурић поново махао пешкиром! (ВИДЕО)