ЕВРОКУП: Трећи тријумф Звезде, Регланд и Фаје нерешива енигма за Андору (ФОТО)

16.10.2018. 20:58
Džo Regland
Џо Регланд / Извор: МН Press

Црвено-бели на врху А групе.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су и трећу победу у А групи Еврокупа пошто су у Београду савладали Андору са 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21) и тако остали једини непоражени тим у групи. Црвено-бели су имали прилику да у пар наврата раније реше питање победника, али су борбени гости успевали да одрже корак са Звездом у чему им је помогао и шут за три поена. Ипак, предвођени Регландом и Фајеом, црвено-бели су заслужено стигли до тријумфа и даље не знајуу за пораз од почетка сезоне у свим такмичењима.

Оба тима почела су успореном ритму меч што је и довело до тога да после два и по минута резултат буде 2:2. Звезду је покренуо Фаје са две тројке, а црвено-бели су брзо повели са 12:4 половином прве деонице. Међутим, гости су показали да су им тројке битно оружје и три минута касније Андора је повела 15:14, а поен предности је задржала и на првом малом одмору. Почетак друге четвртине обележила је криза Звезде у нападу, а црвено-бели скор одва минута нису постигли поене, па су гости повели са максималних осам поена предности 24:16 у 12. минуту. Уследиле су одличне роле Добрића и Рагланда и Црвена звезда је серијом 11-0 повела 29:26 у 16. минуту. Андора је са две везане тројка прекинула тај налет и поново повела 33:31 на три минута пре краја, али је поново на сцену ступио Регланд, а овога пута му је помогао Раданов са две тројке. Звезда је направила још једну, овога пута 13-0 и на полувреме отишла са вођством 44:33.

Одлично је Звезда отворила трећу четвртину пошто је Регланд тројком повећао предност домаћина на 47:33, али је Звезда у наредних шест минута постигла још само два поена, па је Андора још једном успела да се потпуно приближи на 49:47, да би серију гостију прекинуо Оџо. Регланд и Оџо наставили су да постижу поене, али је Андора лако долазила до поена па Звезда није успевала да поново створи двоцифрену предност, а пред последњу деоницу је имала само два понеа предности.

Црвено-бели су у последњих 10 минута меча ушли спорије, слично трећој четвртини, али Андора то није искористила, а Звезда је успела да дође до пет поена предности. Додатни подстрек за тим Милана Томића била је тројка Фајеа уз фаул, па су црвено-бели успели до вођство 71:64 у 33. минуту. Уследио је поново празан ход Звезде од два минута и личне у нападу Регланду и Цирбесу, али гости нису то искористили на прави начин. Шурна је дао тројку и са Албисијем одржавао Андору у животу, али су Берон, Фаје и Перпероглу одвели Звезду на 80:72 два и по минута пре краја. Црвено-бели су прокоцкали неколико напада, али су истовремено добро играли у одбрани и на крају ипак стигли до тријумфа, иако су у завршници судије имале неколико чудних одлука.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АНДОРА 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Замојски, Халиков, Овинов.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 24, Раданов 6, Човић, Перпероглу 5, Лазић, Фаје 18, Берон 7, Добрић 7, Ристић, Симанић, Цирбес 8, Оџо 10.

АНДОРА: Луз 3, Стевић 6, Албиси 10, Дијање 2, Шурна 10, Вокер, Колом, Јелинек 18, Апшо 2, Енис 10, Витингтон 13, Витали 5.

ЕВРОКУП, 3. коло А група

Црвена звезда - Андора 85:79

Галатасарај - Бреша 84:76

Улм - Монако 65:75

Табела: Црвена звезда 3-0, Галатасарај 2-1, Монако 2-1, Андора 1-2, Улм 1-2, Бреша 0-3.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.