ЕВРОКУП: Тренто изненадио Локомотиву, кува се у Партизановој групи

20.01.2021. 22:01

Италијанска екипа умало испустила предност од 28 поена разлике коју је имала средином друге четвртине.

Кошаркаши Трента савладали су Локомотиву из Кубања резултатом 96:84 у утакмици другог кола "Топ 16" фазе Еврокупа и тако закомпликовали ситуацију у Групи Ф, у којој се поред поменутих тимова налазе и Партизан и француски Метрополитан.

ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН – Ево због чега Премијер лига данас није у центру пажње!

БЛИСТАВИ МИЛОШ ТЕОДОСИЋ: Српски капитен предводио Виртус у тријумфу, на другој страни сјајан и Анђушић

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН: Игокеа "меље" све пред собом

Одлично је италијански клуб почео меч, након прве четвртине имао је предност од 15 поена а до полувремена разлика се увећала. Изабраници Николе Бријенце су до завршетка првих 20 минута имали чак 22, а максимална предност средином друге деонице износила је  28.

Међутим Локомотива се није предавала, биле су "машиновође" на прагу преокрета, приближили су се на 81:78, али као да за више није било снаге.

Најбољи појединац сусрета био је Трентов Лук Меј са 25 поена, а уз то је уписао и чак 15 скокова. Пратио га је Џејкори Вилијамс са 17 поена.

Код Локомотиве истакао се Џамал Крафорд. Искусни Американац убацио је 20 поена.

Тренто се првом победом у "Топ 16" фази изједначио са Партизаном са скором 1:1, на првом месту је Метрополитан који има максималан учинак. Изненађујуће, Локомитива је на зачељу табела са два пораза из исто толико утакмица.