ЕВРОЛИГА: Рочести и Дангубић нису могли сами, а Химки је имао Шведа (ФОТО)

16.01.2018. 20:48
Nemanja Dangubić
Немања Дангубић / Извор: МН Press

Утакмица одиграна у дворани "Александар Николић".

Кошаркаши Црвене звезде и Химкија одиграли су утакмицу 18. кола Евролиге, а у београдској дворани "Александар Николић" резултат је био 79:70 у корист гостију из Русије. Црвено-белима нису помогли ни веома расположени Тејлор Рочести (27) и Немања Дангубић са 20 поена. На другој страни, Алексеј Швед је убацио 29 поена. уз проценат шута за три 5 од11. Звезда сада има учинак 7-11, а Химки 10-8.

На почетку меча Чарлс Џенкинс добио је овације навијача, али и поклоне од бившег клуба, као и од навијача.

Уводна четвртина завршена је "са плус седам" за црвено-беле (21:14), мада је у уводним минутима друге четвртине уследила мини серија Химкија. Поенима Алексеја Шведа, Стефана Марковића и Џенкинса гости су дошли до изједначења од 21:21. Међутим, узвратила је Звезда, па је тројка Тејлора Рочестија донела предност од 27:23. Половином деонице дошло је и до кошкања Лесора и Марковића, а играч Химкија, српски интернационалац на кратко је и вређан. Марковић је у тренутку када је седао на клупу подигао руку ка трибини. Од тада су уследили звиждуци при сваком контакту са лоптом.

После тројки Рочестија и Дангубића (његове пете тада) Звезда је дошла и до 37:26. То је до тада била и највећа предност до тада у корист црвено-белих. На одмор се отишло са резултатом 37:31 у корист Звезде. Међутим, уследила је нова серија гостију из Русије, а Џенкинс је тројком довео у вођство свој тим (39:37). Узвратио је Фелдин, за изједначење. Средином четвртине било је 43:43, а Швед је направио личну у нападу, што је Звезди дало шансу за нове поене. Фелдинов продор и полагање донели су 45:43, а у новим нападима Фелдин је повећао Звездин "плус", за 48:43. Убрзо је Химки ту предност стигао, а за 48:48 погодио је Андерсон. Нераелизован напад Звезде био је прилика за контру Химкија, али је тројком све анулирао Рочести, за 52:52. У самој завршници четвртине, покушавали су играчи Звезде два-три пута, да би коначно Рочести погодио за два поена, односно за 54:52. То је уједно и био резултат на почетку последње и одлучујуће деонице.

ПРЕКОБРОЈАН У ЗВЕЗДИ: Милојевић на ЊЕГА не рачуна!

Рочести је у уводним минутима тројком (његова пета тада) дигао дворану на ноге, за ново вођство, али је узвратио Марковић са линије слободних бацања (57:57). Нова гужва на терену виђена је после поена Андерсона. Томас је добио неспортску личну збиг кошкања са Јовановићем. Међутим, оба бацања је промашио Јовановић, а Химки је у тим тренуцима водио са 61:57. Тројка Фелдина са осам метара је смањила предност гостију на 61:60. Узвратио је Монија тројком, а Звезду је у животу држао одлични Рочести. Ипак, нова тројка Шведа је донела предност од 67:62 Химкију. Фелдин је смањио на 71:66. После промашаја Лазића, Химки је кренуо у контру, а капитену Звезде досуђена је неспортска лична. Убрзо је Швед погодио нову тројку, за 76:66. То је уједно била и најава коначног исхода.

У следећем колу, у четвртак Звезда ће гостовати Макабију. Химки ће бити домаћин Олимпијакосу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ХИМКИ 70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27)

ДВОРАНА: "Александар Николић" (Београд)

СУДИЈЕ: Гарсија Гонзалес (Шпанија), Патернико (Италија), Силва (Португалија)

ГЛЕДАЛАЦА: 5.958

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бјелица 2, Дангубић 20 (5/8 за три), Лазић, Лесор 4, Рочести 27 (5/8 за три), Антић 2, Давидовац, Добрић, Енис 2, Фелдин 13, Јанковић, Јовановић.

ХИМКИ: Андерсон 14, Гил 3, Џенкинс 5, Швед 29 (5/11 за три), Томас 11, Ханикат 4, Марковић 7, Монија 3, Тодоровић 2, Вјалцев, Зајцев, Зубков 1.

Армани - Уникаха 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА 13-4, Олимпијакос 13-5, Панатинаикос 12-5, Реал 11-6, Фенербахче 11-6, Жалгирис 11-6, Химки 10-8, Макаби 9-8, Басконија 8-9, Уникаха 7-10, Звезда 7-11, Бамберг 7-11, Барселона 6-12, Валенсија 6-12, Ефес 5-12, Армани 4-13.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.