ЕВРОЛИГА: Црна СЕРИЈА ПОРАЗА се наставила, Барселона срушила Звезду у пуном Пиониру! (ВИДЕО)

24.10.2019. 23:03
Andrija Gavrilović
Андрија Гавриловић / Извор: МН Press

Каталонци сломили црвено-беле у другом полувремену.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у оквиру четвртог кола регуларног дела Евролиге у дворани "Александар Николић" од Барселоне са 65:73 (16:12, 20:21, 13:24, 16:16) и на тај начин забележили четврти везани неуспех у свим такмичењима. Одлично су црвено-бели одиграли прво полувреме, али су у наставку пали и дозволили Каталонцима да мирно приведу меч крају и остваре нови тријумф.

Soccer портал – нова спортска платформа за искусне играче

ЊЕГА НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Гавриловић дао шансу ОВОМ играчу!

ПОДИГЛЕ СУ ТЕМПЕРАТУРУ У ПИОНИРУ! У тренутку када су Звездине ЧИРЛИДЕРСИЦЕ крочиле на терен, све се ЗАТРЕСЛО! (ВИДЕО)

Звезда је изузетно агресивно ушла у овај меч, ношени хуком Делија са трибина, потпуно су исекли сваки покушај напада Барселона, која се због безидејности углавном ослањала на шут за три поена.

Тренер Каталонаца Светислав Пешић, ротирао је доста током прве деонице, али безуспешно. Звезда је са друге стране одиграла стрпљиво и водила, а као по обичају најбољи је поново био искусни Стартос Перпероглу. Резултатом 16:12 у корист Звезде решена је прва четвртина.

Наставила је Звезда са игром "на нож" већ у првој фази одбране, што је и јесте прави начин да се сруше ривали попут Барселоне. Тројка Добрића на старту друге деонице донела је црвено-белима предност од 19:15, али је због лошег грађења свог обруча екипа Андрије Гавриловића дозвилила "раштимованим" Каталоницима да се из другог, односног трећег напада брзо врате у овај дуел шутевима изван линије 6.75.

Сјајно је играла Црвена звезда све до финиша другог дела и водили у једном тренутку са 13 поена предности, међутим, Барса се за тили час вратила и на одмор отишла са минусом од три поена - 36:33. Поред сјајне игре Звезде прво полувеме је обележио и повратак Огњена Кузмића на паркет, који се вратио после тешке саобраћајне несреће коју је доживео 14. јула ове године. Одмах по уласку у игру постигао је поен.

Барселона је средином треће четвртине преокренула резултат и заиграла далеко квалитетније. Звезда је ушла у озбиљан проблем када је напад у питању, док су у одбрани изгубили равнотежу у скоку. У редовима каталонаца доминирао је Никола Миротић, који је са 17 поена у том тренутку био убедљиво најбољи актер на терену.

До краја треће деонице гостујући тим је наставио са одличном игром и успео да пред улазак у последњу деоницу дође до максималних плус осам - 56:47.

Игра Црвене везде потпуно се распала у другом полуврмену, а Барселона је из минута у минут подизала разлику. Екипа Светислава Пешића стегла је одбрану и преко Миротића, средином последње деонице водила са 64:53. До краја дуела Звезда није успела да подигне ниво игре, па је Барселона тријумфално без драме напустила пакао "Пионира".

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАРСЕЛОНА 65:73 (16:12, 20:21, 13:24, 16:16)

ДВОРАНА: Александар Николић (6.384)

СУДИЈЕ: Латишевс, Бисанг, Ковалски

Црвена звезда: Кузмић 2, Човић, Браун 6, Перпероглу 6, Давидовац 7, Лазић, Фаје 8, Добрић 8, Гист 10, Џенкинс 3, Симанић 8, Оџо 7.

Барселона: Дејвис 14, Ханга 8, Смитс 5, Пустови, Ориола, Абринес 1, Хигинс 5, Кјурик 15, Болмаро, Мартинез, Миротић 21, Томић 4.

Погледајте како изгледа Агустина Гандолфо, девојка фудбалера Интера Лаутара Мартинеза.

КО УМЕСТО САЛЕТА? Пешић нема дилему какав селектор је Србији потребан

ТРЕНУТАК ЗА ИСТОРИЈУ: Пешић је ЗАКОРАЧИО у Пионир, а Делије су урадиле нешто НЕЗАПАМЋЕНО до сада! (ВИДЕО)

ШТО ЈЕ МНОГО, МНОГО ЈЕ... Нећете веровати колика је квота на победу Звезде над Барсом

ЏОРДАН БЕЗ ДИЛЕМЕ: Летећи Мајкл ОДАБРАО најбољу петорку (ВИДЕО)

НБА: Јокић кренуо СИЛОВИТО! Богдановић потпуно разочарао (ВИДЕО)