ЕВРОЛИГА: Храбра Звезда ПОКЛЕКЛА у Вилебрану! Асвел добио ТРИЛЕР (ВИДЕО)

21.01.2022. 22:50
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Драматичан меч.

KK Црвена звезда није успела да прекине серију пораза у Евролиги, па је са гостовања у Вилербану претрпела 12. неуспех у најелитнијем кошаркашком рангу од француског Асвела резултатом 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

НЕМА БОЉЕГ ОД ЈОКИЋА: Србин први у МВП трци

САГА ЈЕ ЗАВРШЕНА: Лука Стојановић ПОТПИСАО! (ВИДЕО)

НЕМА ПРЕДАЈЕ: Звездин фудбалер најављује одбрану титуле

Добрић је утакмицу завршио са 20 поена, док је двоцифрен био само још Вајт са 12 кошева, Митровић је додао девет.

Код Асвела, Џонс и Лакомб су поделили по 17 поена, док је једини их испратио Џејмс Гист са девет кошева.

Како је меч текао прочитајте у наставку текста.

АСВЕЛ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Дворана: Астробал.

Судије: Луиђи Ламоника, Емилио Перез, Василки Тсаруча.

АСВЕЛ: Окобо, Вамбањама, Морган, Џонс 17, Кауди 2, Лакомб 17, Дио 3, Најт 4, Гист 9, Фал 4, Осетковски 7, Хауард, Стразел 5, Антетокунбо 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 4, Давидовац 2, Митровић 9, Лазић 2, Калинић 9, Добрић 20, Холинс 5, Симоновић, Ивановић, Марковић 2, Вајт 12, Кузмић 2, Цирбес.

Почетак меча припао је Звезди. Агресивном одбраном српски шампион спустио је домаћина на само 11 поена у првом кварталу, док су у нападу тројкама, преко Холинса и Вајта одржавали лепу залиху.

До највећег вођства KK Црвена звезда је стигла у 13. минуту, када је стекла 14 поена предности (11:25), захваљујући одличној игри и реализацији Митровића, Вајта и Добрића.

Асвел је, ипак, до одласка на полувреме успео да спусти минус, пре свега због великог броја грешака које су играчи у црвено-белим дресовима направили у фази напада.

Французи су у наставку кренули много жустрије и серијом 10:2 преко неухватљивог Лакомба у потпуности ухватили прикључак (35:37), а после дуго времена поенима Гиста и потпуно преокренули резултат у своју корист (44:43) у финишу треће четвртине.

Као на почетку треће, и у последњој четвртини Асвел је кренуо серијом 5:0, кошевима Џонса и тројком Стразела. Водила се велика борба у завршних 10 минута, али је домаћин имао више среће, пошто је најбољи играч у редовима Звезде Огњен Добрић са звуком сирене промашио тројку за победу Радоњићевог тима.

KK Црвена звезда у 22. колу Евролиге гостује Асвелу из Вилербана. Меч у Француској биће први за изабранике Дејана Радоњића у Новој години, у најелитнијем клупском такмичењу.

Подсетимо, "покошени" корона вирусом, црвено-бели дуго нису ни били у тренажном процесу, па су њихови дуели у Евролиги против Фенербахчеа, Жалгириса и Реала одложени.

Иначе, први окршај ових клубова у Београду, припао је црвено-белима резултатом 73:67, а обе екипе су у последња два меча забележила исти број пораза.

Звезда је тренутно на скору 7-11, док Асвел има меч и победу више и биланс 8-11.

Сва дешавања са утакмице Асвел - Црвена звезда можете да пратите на нашем сајту из минута у минут.

40. минут
Крај утакмице Асвел је добио драму резултатом 69:67.

40. минут
Фаул Добрића над Лакомбом. Погађа прво, а затим Добрић за изједначење 67:67. На другој страни Џонс 69:67.

39. минут
Фаул у нападу Вајта.

38. минут
Оба пута Добрић са пенала прецизан 64:65, а потом Џонс враћа Асвелу вођство 66:65.

37. минут
Лакомб прецизан поново 60:63, па Џонс са слободних бацања 62:63.

36. минут
Узвраћа Фал 58:61, а Калинић изнуђује три бацања, од којих реализује два 58:62.

36. минут
Најт промашује тројку, али се исправља под обручем 56:58. Звезда одговара преко Калинића тројком 56:61.

35. минут
После грешке Француза, Добрић постиже четврту тројку 54:56, а потом Ерон Вајт са "пенала" погађа оба пута 54:58. Поново Звезда личи на ону екипу из првог полувремена.

32. минут
Тројка Добрића на старту последње деонице 49:51, а онда погађа и Митровић 49:53.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Поени Митровића 46:48, па тројка Џонса 49:48 и на крају промашај Добрића за три на крају ове четвртине.

29. минут
Гист доноси потпуни преокрет и вођство Асвелу од 44:43, али одмах узвраћа тројком Добрић, ипак, брзи кошеви Каудија изједначавају резултат 46:46.

28. минут
Калинић је фаулирао Гиста под кошем, то је његова четврта лична грешка. Центар Асвела је био половичан 42:43.

28. минут
Лакомб после продора убацује за 41:43. Излази на заслужену паузу, уз овације са трибина.

27. минут
Лакомб прави фаул у нападу над Ивановићем, али Митровић "хорогом" промашује цео обруч. То кажњава Гист - 39:43.

26. минут
Митровић погађа после промашаја Најта 35:41, али опет феноменални Пол Лакомб постиже 12 поен и смањује 37:41. Сада и Вајт прецизан са "пенала" 37:43.

25. минут
Бранко Лазић прекида ову невероватну серију од 10:2 француског тима - 35:39.

23. минут
Најт промашује тројку, Лакомб исправља, само је шест разлике за Звезду 31:37. Нови поени за Лакомба 33:37, а потом и Џонса, Асвел је поново у игри 35:37. Реагује Радоњић тајм-аутом.

21. минут
Лакомб поентира на почетку за Асвел 27:35, а потом и Џонс смањује на 29:35. Серију Француза прекида Холинс 29:37.

21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.

20. минут
Изблокиран је био Митровић у последњем нападу, на полувремену 25:35.

20. минут
Адетокунбо са линије за слободна бацања непрецизан први пут, али се из другог исправио 25:35.

20. минут
Кауди је ефектно блокирао Калинића у продору.

20. минут
Гист закуцава, ефектан потез бившег играча Звезде 24:35.

19. минут
Много грешака у овом нападу на обе стране, на крају Калинић је направио фаул над Каудијем у нападу.

18. минут
Вајт поентира после минута одмора за 22:35, да би потом Добрић направио фаул у нападу након одузете лопте, Звезда је могла на 15.

17. минут
Вајт погађа једно од два бацања 20:30, а онда Добрић отворену тројку и цепа мрежицу 20:33. Опет Звезда иде на 13.

16. минут
Нејт Волтерс из корака погађа и прекида серију Асвела 18:29, под кошем Звезде Фа поентира 20:29.

15. минут
Осетковски погађа оба бацања 16:27, Холинс промашује са дистанце, а Вајт не успева да се избори за лопту. Сада се уписује и Маркус Најт, после мини серије 8:2 за домаћина, Радоњић је принуђен да тражи тајм аут - 18:27.

14. минут
Опет тај Осетковски, једно од два бацања смањује на 14:25, али узвраћа Калинић води Звезду на 13 (14:27). Нови тајм-аут тренера Асвела Паркера.

13. минут
Први поени Стефана Марковића, Звезда има огромних 11:25. Катастрофалну серију Асвела прекида Осетковски 13:25.

13. минут
Сјајно додавање Холинса за Давидовца под кошем - 11:23. Асвел два и по минута није дао кош.

12. минут
Греше Французи, лопта је поново за Звезду, али Давидовац прави фаул у нападу, штета, могао је Радоњићев тим још више да повећа предност.

12. минут
Сјајан пас Митровића за Калинића, прва двоцифрена предност за KK Црвена звезда 11:21. Паркер тражи тајм-аут.

11. минут
Митровић са бацања враћа Звезду на 8, Београђани воде 11:19.

11. минут
Почела је друга четвртина. Промашај Лакомба са дистанце, док је на другој страни Добрић неконтролисано послао лопту у аут. Тражио је Звездин ас фаул од судија, али није досуђен. Погрешили су одмах и Французи, јер је Лазић изнудио фаул у нападу од стране Стразела.

II ЧЕТВРТИНА

ЗАВРШЕНА ЈЕ ПРВА ЧЕТВРТИНА.

10. минут
Добрић у продору поентира за 9:17, а потом Стразел са бацања погађа оба пута 11:17.

8. минут
Вајт цепа мрежицу за три поена и води Звезду на 7:15, Лакомб смањује на 9:15, а затим Ивановић промашује оба бацања.

6. минут
После промашаја за три Осетковског, Лакомб погађа за 7:8. Узвраћа Холинс тројком, то су његови први поени - 7:11.

5. минут
Промашај Холинса за три, а онда се ни Митровић није снашао под кошем да одбитак смести под обруч. Тајм-аут.

4. минут
Калинић је прошао и под кошем упослио Кузмића, који је фаулиран. Звездин центар је са "пенала" поентирао оба пута за 5:8.

3. минут
Прецизан је Добрић за 2:4, али узвраћа Антоан Дио за три поена и окреће предност на страну Асвела 5:4. У наредном нападу Волтерс је погодио 5:6.

3. минут
Осетковски погађа под кошем, уз фаул Калинића, али је слободно бацање промашио 2:2.

2. минут
Много промашаја на почетку на обе стране, промашај Добрића за три, на другој страни ни Кауди не погађа са исте раздаљине. Серију прекида Вајт првим кошевима на мечу, Звезда води 2:0!