ЕВРОЛИГА: Блажич срушио Реал, Тео се радовао у Истанбулу, пораз Радуљице и Мачвана (ФОТО)

25.10.2016. 23:09
Bek Crvene zvezde Jaka Blažič
Бек Црвене звезде Јака Блажич / Извор: МН Press

УНИКС још не зна за победу.

Почело је треће коло Евролиге, а одигране су и прве утакмице. Јака Блажич предбодио је Басконију до победе против Реала у Мадриду, ЦСКА  је успео у Истанбулу после велике борбе да савлада Ефес, Олимпијакос је победио Милано, док је Дарушафака нанела и трећи пораз УНИКС-у.

ЦСКА је имао статус фаворита против Ефеса иако се играло у Истанбулу, а Московљани су то и показивали током првог полувремена када су имали двоцифрену предност. Домаћин се ипак није предавао и успео је да се приблићи Армији која је морала добро да се озоњи да би дошла до победе. Нандо Де Коло и Милош Теодосић предводили су ЦСКА са 26 и 15 поена, а српски репрезентативац имао је и осам асистенција. Код Ефеса је Дешон Томас постигао 16, а Дерик Браун 14 поена.

Олимпијакос је дочекао Милано и релативно лако дошао до победе. Пирејци су константно били у вођству против тима из града моде. Пробали су гости да стигну Олимпијакос, али се против сјајног Василиса Спанулиса једноставно није могло, па је Милано претрпео први пораз. Спанулис и Ерик Грин постигли су по 16 поена за Олимпијакос. Код гостију Крунослав Симон је такође постигао 16, а одличан је био и Мирослав Радуљица са 14 поена и осам скокова. Милан Мачван имао је слабо вече и постигао је свега четири поена.

УНИКС ништа не полази за руком ове сезоне у Евролиги. Руски тим имао је лепу предност против Дарушафаке, али су и то успели да прокоцкају као што су учинили у првом колу са Барселоном. Са друге стране турски тим је, као и против Црвене звезде у Београду, још једном је успео да се врати из резултатског минута и остватри тријумф.  Бред Ванамејкер је са 22 поена предводио Дарушафаку, док је 18 постигао Џејмс Андерсон. Кит Ленгфорд је са 22 поена био најефикаснији у УНИКС-у, док је 17 постигао Арцјом Парахуски.

Басконија је нанаела први пораз Реалу ове сезоне у Евролиги, а умало је од готовог направила вересију. Гости из Виторије водили су и са двоцифреном предношћу, али против краљевског клуба никад није готово. Успео је Реал да се врати у трећој четвртини, па се у последњих 10 минута распламсала права борба. Реал је успео да поведе, а у последњи минут је ушао са вођством 87:86, али су Адам Ханга и нарочито расположени Јака Блажич сачували Басконију. Блажич је био са 21 поеном најефикасињи код Басконије док је 18 додао Јохан Војтман. Са 16 поена најбољи код Реала био је Густаво Ајон, а 15 је постигао Лука Дончић.

Макаби - Галатасарај (20.05)

ТАБЕЛА: ЦСКА 3-0, Фенербахче 2-0, Реал 2-1, Олимпијакос 2-1, Дарушафака 2-1, Басконија 2-1, Милано 2-1, Барселона 1-1, Панатинаикос 1-1, Бамберг 1-1, Црвена звезда 1-1, Жалгирис 1-1, Макаби 0-2, Галатасарај 0-2, УНИКС 0-3, Ефес 0-3.