ЕВРОЛИГА: Једна Звездина добра четвртина мало против Барселоне

22.01.2021. 18:32
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели доживели 14. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Барселоне у 21. колу Евролиге и тако доживели 14. неуспех у елитном такмичењу. Барселона је славила са 72:60 (21:11, 14:20, 22:14, 15:15) и стигла до 15. тријумфа у сезони. Гости из Шпаније у вођству су провели читав меч и њихова победа, осим кратког периода у другој деоници, није долазила у питање. У Црвеној звезди се после месец дана поново на паркету појавио Џордан Лојд, а заиграо је и Лендри Ноко.

А, САДА ЈУРИШ: Звезда напада Барсу са 2 МОЋНА појачања

АЦА ТРИЦА ХВАЛИО ЈОКИЋА: Ипак, НАШАО је и велику замерку

ПОНИЗИО ИХ НА ТЕРЕНУ И ВАН: Месина због Триникјерија частио Баварце сочном ПСОВКОМ(ВИДЕО)

Од старта је тим Шарунаса Јасикевичијуса заиграо чврсту одбрану против које се Црвена звезда није добро снашла због чега је имала велике проблеме у нападу док су гости лако долазили до поена па су већ после прве четвртине имали двоцифрену предност. Потпуно другачије лице је Звезда показала у другој деоници када је много боље бранила свој кош, а знатно лакше и решавала ситуације у нападу и успела да се потпуно врати у меч иако је на полуврмену Барселона и даље имала предност од пет поена. Међутим, све то су постигли у другој деоници, изабраници Дејана Радоњића су бацили у других 20 минута у великој мери и захваљујуи проблемима са линије за слободна бацања што је Барслеона искористила и поново се вратила на двоцифрену предност са којом је ушла у последњих 10 минута меча. У четвртој деоници је Барселона стила и до 21 поена предности и већ тада решила меч, а до краја су црвено-бели само успели да смање заостатак.

Кошаркаши Црвене звезде од 19 часова дочекаће у дворани ''Александар Николић'' екипу Барселоне у оквиру 21. кола Евролиге. Црвено-бели покушаће да после велике победе у Мадриду против Реала скину скалп још једног шпанског великана.

Тренер Црвене звезде Дејан Раднојић имаће на овом мечу коначно у саставу Џордана Лојда који је месец дана паузирао због корона вируса, као и Лендрија Нока који није отпутовао у Шпанију на мечеве против Валенсије и Реал Мадрида због проблема са визом, док и даље нема Марка Сионовића. Барселона је стигла у Београд у серији од три победе, па црвено-белима неће бити нимало лако да направе изненађење против тима који са клупе предводи Шарунас Јасикевичијус.

40. минут
Барселона је одбила последњи налет Звезде и заслужено славила 72:60.
37. минут
Успева Звезда да смањи на 66:54.
33. минут
Барселона са пенала лако стиже до поена и долази до максималног вођства 66:45.
31. минут
Потпуно се одлепила Барслеона и води 61:45.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Гости су искористили сваку прилику која им се пружила у трећој четвртини и стигли до највећег вођства на мечу 57:43, да би О'Брајант постигао кош у шоследњим секундама деонице.
28. минут
Звезда је заиграла боље, али црвено-белима проблем праве слободна бацањ и Барселона и даље има пристојних 51:43.
24. минут
Разиграо се Кори Хигинс, Звезда поново има проблеме у нападу и Барселона опет одлази на двоцифрену предност 47:36 и Дејан Радоњић тражи тајм-аут.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЋЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Барселона на полувреме одлази са вођством 35:31.
18. минут
Потпуно се Звезда вратила у меч, 31:28.
15. минут
Звезда је подигла ниво игре, пре свега у одбрани и усела да смањи заостатак на 26:21.
12. минут
Другу четвртину је боље Звезда отворила, успела да смањи на 21:14, а Јасикевичијус одмах реагује тајм-аутом.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Барслеона на први мали одмор одлази са двоифреним вођством 21:11.
8. минут
Не успевају играчи Звезде скоро ништа да одбране и Барселона води 18:6.
5. минут
Звезда је веома лоша у нападу на почетку меча, док су гости сигурни и стижу до прве двоцифрене предности 14:3.