ЕВРОЛИГА: Дебакл Зенита, Олимпијакос ПАО у Француској! Армија ПРОТУТЊАЛА Валенсијом (ВИДЕО)

04.10.2019. 22:44 17:13
Alba - Zenit
Алба - Зенит / Извор: Фото: Twitter Printscreen/Basket Дергиси

Било је баш узбудљиво.

Кошаркаши Албе и АСВЕЛА тријумфовали су убедљивим победама на старту Евролиге. Немачки представник је декласирао Зенит са 85:65, док су Парижани изненадили Олимпијакос резултатом 82:63.

АБА ЛИГА: Играла су два Марка Симоновића, старији је победио (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Кари славио против Мицића, ДУПЛА ПОБЕДА Шпанаца у гостима! Дебитовао и Џок Лендејл (ВИДЕО)

УДАР НА БУЏЕТ: Звезда ДВА меча без публике

Алба је одиграла одличну утакмицу од првог до последњег минута. Након почетног периода Немци су стекли шест поена предности, а до полувремена су већ имали убедљивих плус 16 (47:31). Разлика се и даље увећавала, све до коначних 20 поена са колико је АЛБА отворила евролигашку сезону.

Лендри Ноко је предводио домаће са 16 поена и седам скокова, без промашаја из игре. Ериксен је додао 15 (4/7 за три), Каванах је додао 11, а Гифи десет. Код Руса, једини вредан помена био је Вил Томас са 14 поена и осам скокова, али недовољно да спречи убедљив пораз на евролигашком дебију.

АСВЕЛ је одиграо одличан меч на премијери. Само прва четвртина припала је Грцима (24:21), али су домаћини од тада одиграли савршено, пре свега у дефанзиви и готово са 20 разлике декласирали су вишеструког шампиона Европе.

У последњем мечу прве рунде ЦСКА је декласирао Валенсију у Шпанији. Победник ниједног тренутка није долазио у питање, Армејци су у једном тренутку имали и 28 (58:86), да би на крају славили 71:96.

Најефикаснији у победничком тиму био је Дарун Хилард са 22 поена, два мање убацио је Мајк Џејмс, док су двоцифрени били и Андреј Воронцевич (13п), односно, Вил Клејбурн. Код Валенсије, Мајк Тоби је постигао 14 кошева, по 12 Брок Мотум и Бојан Дубљевић.