ЕВРОЛИГА: Милутинов БРИЉИРАО у руском дербију, РЕКОРД сезоне Шведа (ВИДЕО)

28.01.2022. 20:31
Nikola Milutinov
Никола Милутинов / Извор: Профимедиа

Армија марширала кроз Казањ.

Кошаркаши ЦСКА из Москве савладали су у 23. колу Евролиге Уникс у Казању резултатом 86:75.

ОБРАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН ПОБЕДОМ: Било је ОСЦИЛАЦИЈА, али у Европи нема ОВОГА!

СЈАЈНЕ ВЕСТИ СТИЖУ ИЗ ПОДГОРИЦЕ: Данило Николић поново на тренингу са лоптом у рукама (ВИДЕО)

СТЕФАНОВИЋ ПРЕД МЕГУ: Јако су ОПАСНИ, морамо да...

Армејци су фуриозно ушли у меч и повели 7:0, али су домаћи успоставили резултатску равнотежу, међутим, почетком друге четвртине ЦСКА се поново одлепио на седам разлике и ту предност нису испуштали до краја утакмице. Уједно, предност од 11 кошева којом су дошли до победе је и највећа од почетка меча.

Уникс је у финишу сусрета истопио минус само на пола коша заостатка (66:67), међутим, Московљани су поново "додали гас", појачали одбрану и остварили нови тријумф.

ЦСКА је до победе водио Алекс Швед, који је остварио рекорд сезоне са 27 поена, док је српски репрезентативац Никола Милутинов такође бриљирао са 17 поена уз осам скокова и по две асистенције и блокаде за 32 минута у игри, испратио их је Вил Клајбурн са 16 кошева.

Код домаћих, предњачили су бивши кошаркаш Звезде Лорензо Браун и Хрват Марио Хезоња са по 21 поеном.

Оба клуба била су изједначена пре овог меча са скором 12-8, сада су Московљани тријумфом претекли Уникс на табели са 13 победа и 8 пораза, док је тим из Казања на билансу 12-9.

ЦСКА у наредном колу дочекује Ефес, Уникс ће гостовати Алби у Берлину.