ЕВРОЛИГА: Гудурић довео Фенер у Београд, на Ф4 и Жалгирис!

26.04.2018. 21:10 23:02
Tejlor Ročesti i Marko Gudurić
Тејлор Рочести и Марко Гудурић / Извор: МН Press

Крај четвртфиналних серија после четвртих утакмица.

Први учесник фајнал-фора Евролиге у Београду је екипа Жалгириса. Литвански великан је надиграо Олимпијакос резултатом 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) у четвртој утакмици плеј-офа и после тријумфа од 3:1 у серији изборио пласман на турнир у престоници Србије (од 18. до 20. маја). "Зелена шума" играће у завршници елитног такмичења после 19 година.

МАЛИ О ЗАВРШНОМ ТУРНИРУ ЕВРОЛИГЕ: Београд је потпуно спреман за Фајнал фор

ЗВАНИЧНО: Партизан поднео ЗАХТЕВ за УЧЕШЋЕ у Еврокупу! (ФОТО)

Екипа Шарунаса Јасикевичијуса потпуно је надиграла Атињане у другом дуелу у Каунасу. После неизвесне прве деонице домаћин је одиграо одличну одбрану у другој четвртини, док је у нападу постигао чак 28 поена за 10 минута.

Жалгирис се у том периоду одлепио на двоцифрену разлику коју је само увећао у трећем кварталу. Едгарас Улановас је био јунак тријумфа са 20 поена (3/4 за три) и девет скокова, Кевин Пенгос је био стандардно добар са  21 поеном, а врло значајну улогу у тријумфу имао је репрезентативац Србије Василије Мицић са девет поена (3/5за три).

У екипи Олимпијакоса најефикаснији је био Василис Спанулис са 19 поена уз шест асистенција. Никола Милутинов је за 11 минута забележио три поена и шест скокова.

Жалгирис ће у полуфиналу фајнал-фора играти против Фенербахчеа. Шампион Европе је без много проблема завршио посао у Виторији, у четвртој утакмици против Басконије 92:83 (25:19, 23:13, 24:30, 20:21) за 3:1 у серији. Тим Жељка Обрадовића браниће у Београду европску титулу, а један од најзаслужнијих за славље у Басконији био је Марко Гудурић.

Некадашњи бек Црвене звезде је убацио 22 поена уз одличан проценат шута (3/4 за два, 3/5 за три, 7/8 слободна бацања, три асистенције, индекс 26) и био најефикаснији играч утакмице, Николо Мели је постигао 21 поен, а одличну подршку пружао им је Никола Калинић са 13 поена (5/6 за два).

У екипи Басконије најефикаснији је био Винсен Поаре са 14 поена.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.