ЕВРОЛИГА: Зенит лупио нови шамар Ефесу, Жалгирис наставља да се брука

05.11.2021. 21:15

Актуелни шампион непрепознатљив.

Кошаркаши Зенита победили су Анадолу Ефес у Истанбулу резултатом 90:79 у осмом колу Евролиге и тако нанели шести пораз актуелном шампиона Старог континента.

СТИГАО ОДГОВОР ФМП-У: Огласио се Остоја Мијаиловић

ОВАКО ВИШЕ НЕ МОЖЕ: Филаделфија казнила Симонса

ДАЛАС МУР ИСПРОЗИВАО ФМП: Узвратили су ЖЕСТОКО из Железника! Обратили се и Обрадовићу

До средине друге деонице држао се Ефес, да би потом уследио прави колапс. Гости су серијом 17:6 стекли 14 (47:33) на полувремену, да би током трећег квартала побегли и на 26 (66:40).

Конор Френкамп је предводио Зенит са 18 поена. Миндугас Кузминскас је уписао 15, а Били Берон 10, уз пет асистенција.

На другој страни, Шејн Ларкин је дао 14 поена (све у последњој четвртини), Тибор Плајс 13, а Родриг Бобуа 11. Филип Петрушев је остварио девет поена за 12 минута у игру, док је Василије Мицић је за скоро 27 минута на паркету имао шест поена и четири асистенције.

Екипа из Санкт Петербург у Истанбулу је уписала пети тријумф и налази се на седмој позицији.

У другом мечу вечерашњег програма Кошаркаши Албе победили су Жалгирис у Каунасу са 79:71. Литванци ни из овог покушаја нису успели да славе, па имају свих осам пораза.