ЕВРОЛИГА: Звезда далекометном паљбом РАЗБИЛА Валенсију (ФОТО)

15.03.2018. 20:40
Džejms Feldin
Џејмс Фелдин / Извор: МН Press

Црвено-бели дошли до 11. победе у сезони.

Кошаркаши Црвене звезде одиграли су одличан меч 26. кола против Валенсије у дворани ''Александар Николић'' и остварили 11. тријумф у сезони резултатом 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23). Валенсија је била потпуно равноправан противник током првог полувремена, али само док је госте из Шпаније служио шут за три поена. У другом полувремену Звезда је заиграла бољу одбрану уз добар шут за три, а разиграо се Џејмс Фелдин који је са 30 поена био далеко најефикаснији у домаћем тиму.

Почетак меча протекао је у игри кош за кош током уводних минута, али су гости из Шпаније постигли чак летири тројке и повели са 14:7 половином прве деонице, а убрзо је било и максималних осам поена предности (17:9) за Валенсију. Међутим, Рочести је тројком повукао Звезду, придружили су му се Бјелица и Фелдин па су црвено-бели у осмом минуту изједначили на 17:17 серијом 8-0. Поново се играло као и почетком меча поен за поеном, да би на први мали одмор ривали отишли изједначени.

Звезда је одлично почела другуг четвртину коју је тројком отворио Енис и иницирао серију домаћих од 7-0 за вођство 30:23. Шут за три и даље је одлично служио Валнесију која је са три узастопне тројке брзо прешла у вођство 32:30, да би Лесор прекинуо серију гостију. Ваенсија је успевала да одржи вођство од два поена, да би Лесор кошем уз фаул и искоришћено бацање донео минималну предност Звезди у 17. минуту. Смењивали су се тимови у вођству, да би Фелдин и Енис ипак донели два поена предности Звезди на великом одмору, иако је Валенсија погодила осам од 12 покушаја за три поена.

Шут за три наставио је да служи Валенсију и на почетку треће четвртине и после две тројке, гости су поново били у предности. Узвратио је на другој страни још једном тројком Рочести, Бјелица је био сигуран са пенала и још једном је предност била на Звездиној страни у 25. минуту. Добрић је сјајном блокадом изазвао одушевљење у дворани, да би потом са пенала преко Добрића и Фелдина Звезда повела 73:67. У односу на уводне минуте треће деонице Валенсију је стао шут за три поена, мада је и Звезда играла бољу одбрану на спољним играчима гостију, да би у последњем минуту треће деонице Фелдин и Антић тројкама запалили атмосферу у дворани  идонели црвено-белима пред последњу четвртину први пут двоцифрену предност 79:67.

Црвено-бели су сјајно почели последњу деоницу. Као што је Валенсију шут служио током првог полувремена, Звезда је одлично шутирала тројке у уводним минутима четвртог периода пошто је три погодио Федлин, а по једну Бјелица и Енис и Звезда је водила са 20 поена предности (94:74) у 35. минуту и тако преломила меч. У последњих пет минута црвено-бели су само одрађивали посао и сигурно привели меч крају за 11. тријумф у Евролиги.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВАЛЕНСИЈА 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Лотермозер, Коромилас, Амбросов.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.500.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Давидовац 2, Лазић 7, Антић 3, Добрић 6, Фелдин 30, Јанковић 2, Рочести 17, Омић, Лесор 16, Енис 11, Бјелица 12.

ВАЛЕНСИЈА: Томас 7, Пуерто 1, Гарсија 2, Абалде 8, Дубљевић 4, Вивес, Мартинез 22, Плајс 10, Вилијамс 4, Састре 16, Грин 16, Дорнекамп.

Уникаха - Панатинаикос (21)

Табела: ЦСКА 20-5, Фенербахче 18-7, Олимпијакос 18-8, Реал Мадрид 16-10, Химки 15-11, Жалгирис 15-11, Панатинаикос 14-11, Басконија 13-13, Макаби 13-13, Црвена звезда 11-15, Уникаха 10-15, Бамберг 10-16, Барселона 9-17, Валенсија 9-17, Армани 9-17, Ефес 6-20.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.