EVROLIGA: Zvezda dalekometnom paljbom RAZBILA Valensiju (FOTO)

15.03.2018. 20:40
Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

Crveno-beli došli do 11. pobede u sezoni.

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su odličan meč 26. kola protiv Valensije u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' i ostvarili 11. trijumf u sezoni rezultatom 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23). Valensija je bila potpuno ravnopravan protivnik tokom prvog poluvremena, ali samo dok je goste iz Španije služio šut za tri poena. U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala bolju odbranu uz dobar šut za tri, a razigrao se Džejms Feldin koji je sa 30 poena bio daleko najefikasniji u domaćem timu.

Početak meča protekao je u igri koš za koš tokom uvodnih minuta, ali su gosti iz Španije postigli čak letiri trojke i poveli sa 14:7 polovinom prve deonice, a ubrzo je bilo i maksimalnih osam poena prednosti (17:9) za Valensiju. Međutim, Ročesti je trojkom povukao Zvezdu, pridružili su mu se Bjelica i Feldin pa su crveno-beli u osmom minutu izjednačili na 17:17 serijom 8-0. Ponovo se igralo kao i početkom meča poen za poenom, da bi na prvi mali odmor rivali otišli izjednačeni.

Zvezda je odlično počela drugug četvrtinu koju je trojkom otvorio Enis i inicirao seriju domaćih od 7-0 za vođstvo 30:23. Šut za tri i dalje je odlično služio Valnesiju koja je sa tri uzastopne trojke brzo prešla u vođstvo 32:30, da bi Lesor prekinuo seriju gostiju. Vaensija je uspevala da održi vođstvo od dva poena, da bi Lesor košem uz faul i iskorišćeno bacanje doneo minimalnu prednost Zvezdi u 17. minutu. Smenjivali su se timovi u vođstvu, da bi Feldin i Enis ipak doneli dva poena prednosti Zvezdi na velikom odmoru, iako je Valensija pogodila osam od 12 pokušaja za tri poena.

Šut za tri nastavio je da služi Valensiju i na početku treće četvrtine i posle dve trojke, gosti su ponovo bili u prednosti. Uzvratio je na drugoj strani još jednom trojkom Ročesti, Bjelica je bio siguran sa penala i još jednom je prednost bila na Zvezdinoj strani u 25. minutu. Dobrić je sjajnom blokadom izazvao oduševljenje u dvorani, da bi potom sa penala preko Dobrića i Feldina Zvezda povela 73:67. U odnosu na uvodne minute treće deonice Valensiju je stao šut za tri poena, mada je i Zvezda igrala bolju odbranu na spoljnim igračima gostiju, da bi u poslednjem minutu treće deonice Feldin i Antić trojkama zapalili atmosferu u dvorani  idoneli crveno-belima pred poslednju četvrtinu prvi put dvocifrenu prednost 79:67.

Crveno-beli su sjajno počeli poslednju deonicu. Kao što je Valensiju šut služio tokom prvog poluvremena, Zvezda je odlično šutirala trojke u uvodnim minutima četvrtog perioda pošto je tri pogodio Fedlin, a po jednu Bjelica i Enis i Zvezda je vodila sa 20 poena prednosti (94:74) u 35. minutu i tako prelomila meč. U poslednjih pet minuta crveno-beli su samo odrađivali posao i sigurno priveli meč kraju za 11. trijumf u Evroligi.

CRVENA ZVEZDA - VALENSIJA 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Lotermozer, Koromilas, Ambrosov.

GLEDALACA: 4.500.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 2, Lazić 7, Antić 3, Dobrić 6, Feldin 30, Janković 2, Ročesti 17, Omić, Lesor 16, Enis 11, Bjelica 12.

VALENSIJA: Tomas 7, Puerto 1, Garsija 2, Abalde 8, Dubljević 4, Vives, Martinez 22, Plajs 10, Vilijams 4, Sastre 16, Grin 16, Dornekamp.

Unikaha - Panatinaikos (21)

Tabela: CSKA 20-5, Fenerbahče 18-7, Olimpijakos 18-8, Real Madrid 16-10, Himki 15-11, Žalgiris 15-11, Panatinaikos 14-11, Baskonija 13-13, Makabi 13-13, Crvena zvezda 11-15, Unikaha 10-15, Bamberg 10-16, Barselona 9-17, Valensija 9-17, Armani 9-17, Efes 6-20.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.