Ф4 ЕВРОЛИГЕ: Теов ЦСКА прегазио краљевски клуб и освојио треће место (ФОТО)

21.05.2017. 18:59
Kajri Irving i Miloš Teodosić
Кајри Ирвинг и Милош Теодосић / Извор: МН Press

На овој утакмици није било већих узбуђења.

На фајнал-фору Евролиге у Истанбулу, меч за треће место припао је екипи ЦСКА, која је славила резултатом 70:94 (10:23, 22:22, 21:22, 14:25).

Армејци су током читавог сусрета одржавали двоцифрено вођство, које су на крају претворили у рутински тријумф. Питање победника је практично решено већ у првој четвртини, када су Московљани стекли високу предност, коју нису испуштали до краја утакмице.  У наредне две деонице водила се изједначена борба, али је ЦСКА задржао петнаестак поена вишка, које је стекао на старту овог, руку на срце, незанимљивог дуела, у којем је правду делио наш судија Миливоје Јовчић.

ТОП 5 ПОТЕЗА СУПЕР ЛИГЕ: Погледајте која акција је обележила девето коло! (ВИДЕО)

ШУШКАЛО СЕ, А САДА ЈЕ БЕРТОМЕУ ПОТВРДИО: Велики Звездин ривал наредне сезоне НЕЋЕ играти Евролигу

KK CSKA
KK ЦСКА / Извор: Србија Данас

Последња четвртина донела је потпуни бродолом краљевског клуба, Московљани су их немилице газили и имали "плус 24".

У победничком тиму најефикаснији су били Де Коло и Џексон са по 13 поена, Фридзон и Хигинс су уписали по12, а недовољно опорављени  Милош Теодосић је за непуних 13 минута игре постигао 7 поена и имао 6 асистенција.

У екипи Рела бољи од осталих били су Масијулис и Ајон са по 11 поена.

Ф4 ЕВРОЛИГЕ: Теодосић после непроспаваних ноћи говорио о вечерашњем финалу (ФОТО)