ФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ: Звезда ПРЕГАЗИЛА Будућност у препуном Пиониру (ФОТО)

12.04.2019. 18:27
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвено-бели тријумфовали са 91:72

Црвена звезда повела је са 1:0 у финалној серији АБА лиге пошто је у првом мечу убедљиво савладала браниоца титуле Будућност у препуној дворани ''Александар Николић'' са 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20). Наредни меч финалне серије игра се у недељу од 19 часова, а Црвена звезда је поново домаћин.

НИЈЕ МОГАО ДА ИЗДРЖИ: Роуз плакао као киша и то све због једног НЕОЧЕКИВАНОГ телефонског позива! (ВИДЕО)

БИКОВИ ОДАХНУЛИ: Марканен здрав, може да настави да игра кошарку (ФОТО)

ДИРК И ДАЉЕ У ТЕКСАСУ: Легендарни Немац ОСТАЈЕ у Даласу (ФОТО)

Црвено-бели су до победе стигли захваљујући одличној игри у другом полувремену пошто је у првих 20 минута Будућност успевала да парира и чак већи део током прве две четвртине проведе у вођству. Међутим, на велики одмор је Звезда отишла са вођством 45:42, да би у наставку Берон, Добрић и Човић на спољним линијама уз добру ролу Оџа под кошем црвено-бели потпуно надиграли госте у другом полувремену за убедљиву победу и вођство у серији.

Кошаркаши Црвене звезде дочекују вечерас од 19 часова у првом мечу финала плеј-офа АБА лиге браниоца титуле, екипу подгоричке Будућности. Ово је реприза прошлогодишње борбе за титулу када је Будућност са 3:1 славила у серији и стигла до прве титуле у регионалном такмичењу.

Црвено-бели ће имати помоћ пуне дворане ''Александар Николић'' пошто су карте за први меч брзо распродате. Звезда је у полуфиналу у три меча савладала вечитог ривала Партизан, а Будућност је у исто толико мечева била боља од Цедевите. У регуларном делу сезоне Црвена звезда је убедљиов оосвојила прво место са 21 победом и само једним поразом, док је Будућност била трећа са скором 16-6.

35. минут
Звезда са две узастопне тројке долази до нове максималне предности 80:60 на пет минута пре краја.
32. минут
Будућност је погодила две узастопне тројке, али Звезда има решења у нападу и успева да одржи двоцифрену предност 71:58.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Огњен Добрић тројком завршава трећу четвртину. Звезда у последњих 10 минута улази са вођством 65:52.
29. минут
Звезда је стигла до максималних 15 (62:47) поена предности серијом 11-0, а Будућност је са пенала успела само да приђе на 62:50.
27. минут
Будућност је потпуно стала у трећој четвртини, Звезда много бољом одбраном стиже до прве двоцифрене предности 59:47.
25. минут
Берон је постигао још једну тројку, његове две тројке су једини поени Звезде у трећој четвртини, а црвено-бели воде 51:45.
23. минут
Скоро три минута није било поена у трећој четвртини да би прво Кол, а затим и Берон погодили за три поен. Звезда води 48:45.

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Много боља игра у завршници првог полувремена Црвене звезде која је на велики одмор отишла са вођством 45:42.
19. минут
Минијатура Филипа Човића са пет поена у низу, Цирбес исправља промашај Беорна и Звезда је пришла на 40:39.
17. минут
Звезда је успела да мало поправи игру у одбрани и поеним Берона смањи на 35:32.
16. минут
Берон је тројком преполовио предност Будућности, али је Гордић постигао кош уз фаул и искористио додатно бацање вративши шест поена предности Подгоричанима 33:27.
13. минут
После намерне личне грешке Риверса, Баровић је погодио само једно бацање, а Будућност није искористила додатни напад и води 26:21.
12. минут
Симанић је постигао тројку, али је Будућност ипак боље отворила другу четвртину и води 25:21.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Будућност води 20:18.
8. минут
Будућност је успела да прекине Звездин налет, а црвено-бели воде 14:12.
7. минут
Давидовац и Фаје постижу тројке и Црвена звезда има вођство 13:8. Репеша тражи тајм-аут.
4. минут
Оџо је искористио само једно слободно бацање, али је затим поентирао преко Битадзеа. Будћност води 8:7.
2. минут
Гога Битадзе постиже две тројке и Будућност је повела 6:0, да би Оџо смањио на 6:2.