БРЗО, ЛАКО И ЕФИКАСНО: Звезда убедљива у Подгорици

22.11.2021. 17:22
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: АБА лига/СЦ Derby

Црвено-бели стигли до водеће позиције на табели регионалног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Подгорици СЦ Дерби у деветом колу АБА лиге са 99:67 (27:19, 22:21, 23:8, 27:19) и тако остварили осми тријумф у регионалном такмичењу и стигли до водеће позиције на табели.

ОГЛАСИЛА СЕ ЗВЕЗДА: Од сутра у продаји улазнице за меч против УНИКС-а

ПРЕД ЖРЕБ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Легендарној репрезентативки Србије указана ВЕЛИКА част!

ЛЕБРОН НИЈЕ БИО НЕЖАН: Стјуарт добио осам шавова (ВИДЕО)

Од старта је Звезда била та која је диктирала ритам, мада почетак меча није био превише ефикасан. Ипак, једном када су ушли у ритам црвено-бели лако су решавал иситуације у нападу и 7. минуту имали двоицфрену предност 17:7, коју је домаћин успео незнатно да смањи на првом малом одмору. Тим Дејана Радоњића одлично је шутирао тројке на овом мечу што је црвено-белима донело још убедљивију предност у другој деоници па је у 17. Минуту било 44:27. Међутим, у завршници четвртине успео је домаћин да се врати у меч и спусти заостатак на девет поена на полувремену.

Добра игра у последњих пар минута друге четвртине било је све од домаћина на овом мечу како се испоставило. Звезда је кренула у трећој четвртини са препознатљивом одбраном, Дерби није успевао уопште да организује напад, а предност гостију је расла. Имала је Звезда 20 поена предности у 27. минуту 62:42, да би у последњу четвртину ушча са вођством 72:48. У последњих 10 минута је тим Дејана Радоњића одрађивао посао, али није пропустио прилику да повећа предност и оствари више него убедљиву победу вредну првог места на табели захваљујући бољој кош разлици у односу на Партизан.

СЦ ДЕРБИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 67:99 (19:27, 21:22, 8:23, 19:27)

ДВОРАНА: Морача.

СУДИЈЕ: Радојковић, Шпендл, Пеић.

ГЛЕДАЛАЦА: 500.

СЦ ДЕРБИ: Вињалес 8,  Маги 8, Павлићевић, Славковић 2, Старовлах 6, Вујисић, З. Ивишић 3, Т. Ивишић 12, Едвардс 8, Камењаш 7, Бујукчангаз, Тишма 13.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10, Давидовац 7, Митровић 8, Лазић 11, Калинић 12, Добрић 10, Холинс 7, Симоновић 6, Ивановић 14, Марковић, Кузмић 8, Цирбес 6.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 18 часова гостују у Подгорици екипи СЦ Дерби у оквиру деветог кола АБА лиге. Црвено-бели су у Подгорицу стигли после дуплог кола Евролиге у којем су претрпели два пораза.

Црвена зведа неће имати лак задатак против деветопласиране екипе у досадашњем току АБА лиге која има по четири победе и пораза, пошто СЦ Дерби до сада није поражен на домаћем терену у Подгорици.

Тренер Дејан Радоњић најавио је пред меч да ће састав тима знати пред сам почетак пошто су повреде и даље задају велики проблем тиму са Малог Калемегдана који је на турнеји по Шпанији био без помоћи Луке Митровића и Нејта Волтерса, док је Никола Калинић има ограничену минутажу против Басконије, док против Реала није ни био у тиму.

40. минут
Крај меча у Подгорици, рутинска и убедљива победа Црвене звезде.
37. минут
Стилга је Звезда и до 20 поена предности, 89:62.
32. минут
Домачин је успео да веже две тројке и смањи на 75:56, а Радоњић тражи тајм-аут.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда има убедљиву предност 72:48.
27. минут
Одличном игром у одбрани Звезда је потпуно зауставила СЦ Дерби и сада води 62:42.
24. минут
Калинић исправља промашај Цирбеса и Звезда увећава предност 58:42.
22. минут
Звезда тројком Волтерса отвара друго полувреме, али узвраћа Вињалес са два поена. Звезда води 52:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда је имала и 17 разлике, а на великом одмору води 49:40.
17. минут
Звезда тројкама решава ситуације у нападу и води 44:27.
15. минут
Тројком Добрића Звезда стиће до 14 поена предности 36:22.
12. минут
Поново је почетак четвртине био неефикасан, а прве поене је постигао Ивановић. Његовом тројком Звезда води 30:19.