ДАЈ МУ ЛОПТУ И НЕ БРИНИ НИШТА: Добрић утакмицом сезоне нокаутирао Будућност (ФОТО)

18.05.2021. 20:46
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвена звезда води 2:0 у серији.

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 2:0 у финалној серији АБА лиге пошто су у другом мечу у неизвесној завршници савладали екипу Будућноси са 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9). Црвено-бели су овај меч одиграли од сјаја до очаја, пошто су већ у првом полувремену имали и 20 поена предности, да би у наставку гости стигли до потпуног преокрета. Ипак, Огњен Добрић је одиграо фантастичан меч и режирао поново преокрет, па тим Дејана Радоњића са великом предношћу путује у Подгорицу на трећи меч који је на програму у суботу.

ГЛАСАЛО ЈЕ 30 ТРЕНЕРА: Он је за њих НАЈБОЉИ у НБА (ФОТО)

СЕНЗАЦИЈА: Спанулис са 37 година прихватио позив који се не одбија

СРБИ ДОМИНИРАЈУ ЕВРОЛИГОМ: Мицић уз Лучића у ИДЕАЛНОМ ТИМУ!

Црвено-бели су фуриозно почели другу утакмицу, посебно у одбрани и врло брзо је Радоњићев тим почео да гради предност. Будућност је дуго била без поена из игре, а Звезда је брзо имала у једном тренутку и 15 поена предбности већ у првој четвртини. У наставку је Будућност коначно почела да погађа, али су црвено-бели и даље држали висок темпо и стигли  идо 20 поена предности. Одбрана није попуштала, а у нападу се лако стизало до коша гостију, па су црвено-бели на велики одмор отишли са вођством 55:41 и чак 16 асистенција. Међутим, у другој четвртини као да је потпуно други тим изашао на паркет. Ништа није могла да погоди екипа Дејана Радоњића, заказао је потпуно напад, док је на другој страни Данило Николић био непогрешив у шуту за три поена и Будућност је стигла до потпуног преокрета и првог вођства на мечу 61:59 у 27. минуту. Подгоричани су стигли и до девет поена предности, а са седам су ушли у последњу деоницу. Будућност је још неко време успевала да задржи предност, а онда је на сцену ступио Огњен Добрић који је повезао Звездине редове и одличним решењима у нападу довео Звезду прво до изједначења у 36. минуту 74:74, а онда уз помоћ Симоновића и до предности. Минут пре краја је Ивановић тројком вратио вођство Будућности, али је одмах истом мером узвратио Добрић. Будућност није искористила напад, а Лојд и Симоновић су са слободних бацања само потврдили победу Звезде.

Кошаркаши Црвене звезде вечерас од 20.30 у дворани ''Александар Николић'' дочекују подгоричку Будућносту у другом мечу финалне серије регионалног такмичења. Црвено-бели у серији воде са 1:0 после победе у недељу и вечерашњи меч је прилика да уз победу са предношћу од 2:0 оду у Подгорицу.

Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић ни у другој утакмици финалне серије неће моћи да рачуна на повређеног Корија Волдена који има проблема са леђима. Ипак, црвено-бели су у првом мечу успели да добром одбраном надокнаде тај недостатак, па нема сумње да ће исти рецепт покушати да примене и у другом мечу. На другој страни, Будућност ће покушати да направи брејк који би јој много значио у борби за титулу пошто ће се серија преселити у Подгорицу.

40. минут
Црвена звезда је савладала Будућност и са 2:0 путује у Подгорицу.
39. минут
Драматична завршница, Ивановић погађа тројку, али враћа Добрић тројку и Звезда води 81:79.
37. минут
Добрић са три слободна бацања за изједначење 74:74, да би после добре одбране Симоновић вратио предност црвено-белима. Звезда води 76:74.
36. минут
Добрић постиже поене и смањује заостатак Звезде на 74:71, а Дејан Милојевић реагује тајм-аутом.
33. минут
Будућност и даље води 72:65.
30. минут
Крај треће четвртине у кјојој је Будућност потпуно надиграла Звезду и стигла до преокрета. Подгоричани воде 70:63.

ИВ ЧЕТВРТИНА

26. минут
Будућност стиже до изједначења 59:59, иако су имали и 20 поена заостатка.
24. минут
Николић постиже пету тројку за серију 11-2 и Будућност смањује на 57:52.
22. минут
Будућност отвара друго полувреме са пет поена у низу и смањује на 55:46. Радоњић одмах тражи тајм-аут.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Крај првог полувремена. Одлична игра Звезде која води 55:41.
17. минут
Звезда чува вођство 45:33.
14. минут
Будућност је серијом 11-2 успела да приђе на 39:28.
13. минут
Везала је Будућност пет поена и одмах Радоњић реагује тајм-аутом, резултат је 37:22.