ЕВРОПСКА ЗВЕЗДА: Лојд и Симоновић немилосрдни револвераши, Басконија пала у Београду

09.10.2020. 19:49 21:11
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Црвено-бели забележили прву победу у Евролиги.

Црвена звезда је забележила прву победу у Евролиги. Црвено-бели су савладали Басконију резултатом 90:73 (23:16, 13:15, 29:18, 25:24) у празној дворани “Александар Николић” и показали да  би требало да имају важну улогу у новој сезони престижног такмичења.

Mozzart стипендира, ти тренираш са Жељком Ребрачом!

ЗВЕЗДИН ВУНДЕРКИД НА ЛИСТИ НАЈВЕЋИХ ТАЛЕНАТА СВЕТА: Желе га Реал и Барса - дриблер и асистент дугих ногу! Личи на Просинечког

Прослављени репрезентативац Србије изненада отишао у пензију: Одзвањају речи – Оставио сам срце на терену!

Хоћемо ли вечерас (3.00) добити новог шампиона НБА лиге? Квота да ће бити тако, односно да ће Лејкерси савладати Мајами и четврти пут у финалној серији, је 1,35. С друге стране, победа Мајамија носи квоту 3,70. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ла Лејкерс - Мајами.

Тим Саше Обрадовића демонстрирао је игру којој би црвено-бели требало да теже током целе сезоне у елитном европском клупском такмичењу. Гранитна одбрана, брза транзиција, тимска хемија и у нападу незаустављиви Џордан Лојд елементи су на којима ће нови тренер црвено-белих сигурно инсистирати.

Појачање из Валенсије се искупило за лошију партију у Истанбулу против Фенербахчеа и у дуелу са Басконијом је било незаустављиво. Постигао је Лојд 30 поена, уз одличан проценат шута.

Тихи херој тријумфа црвено-белих био је искусни Марко Симоновић. Прекаљени шутер погодио је три тројке из три покушаја у трећем кварталу у којем је домаћин стекао одлучујућу предност, коју шампион Шпаније није могао да стигне за укупно 16 поена.

Црвено-бели су одлично започели утакмицу и лако повели са 7:2. Лојд је прво погодио тројку, Симоновић и Кузмић за два, а овај резултат је био активан готово два минута. Захваљујући расположеном Полонари који је убацио седам поена басконија је изједначила на 9:9 у 6. минуту, а онда је домаћин стегао каиш у одбрани и Београђани су до прве паузе стекли седам поена предности, 23:16.

Тренер Црвене звезде Саша Обрадовић је честим изменама вероватно збунио колегу Душка Ивановића. Волден је везао четири поена, а онда су Рит и Добрић погодили тројке. Црвено-бели нису, међутим, искористили лет из финиша прве деонице за безбедан пут ка тријумфу. Басконија је у 14. минуту стигла на само минус два (25:23), али када је било густо Џордан Лојд је преузео одгворност и погодио тројку. За три поена затим је био прецизан и Волден, па је дланом о длан, Звезда стигла до 31:23 у 15. минуту.

Домаћин је одржао солидну разлику до великог одмора, мада је дозволио тиму из Виторије лаке поене у финишу првог полувремена преко Полонаре (девет поена).

Звезда се одлепила у трећој деоници у којој је доминирао тандем Лојд - Симоновић. Амерички бек убацио је две тројке, док је искусни крилни кошаркаш послао три "бомбе" у кош гостију. Лојд и Симоновић су били незаустављиви, па је предност црвено-белих расла и до плус 18, 56:38 у 25. минуту. На истеку 30. минута Лојд је на свом конту већ имао 19 поена (4/6 за три поена), док је Симоновић постигао 11 уз 3/3 за три поена за вођство домаћина 65:49.

Уочи последње четвртине дошло је до принудне пуазе због квара на семафору у дворани "Александар Николић". Прекид је трајао 10-ак минута, али се меч наставио и у таквим условима и у истом ритму, па је Звезда рутински сачувала предност.

Црвено-бели са скором 1-1 већ у уторак дочекују Жалгирис у трећој рунди Евролиге.

Црвена звезда - Басконија  90:73 (23:16, 13:15, 29:18, 25:24)

ДВОРАНА: Александар Николић