ПАРТИЗАН ДЕМОЛИРАО ТРЕНТО: Црно-бели декласирали Италијане, Перкинс је БРУТАЛНО појачање

13.01.2021. 21:11 22:13
Džoš Perkins
Џош Перкинс / Извор: МН Press

Један од најбољих утакмица београдског клуба у сезони.

У првом колу Топ 16 фазе Еврокупа, у новоформираној групи Ф, кошаркаши Партизана савладали су Тренто у дворани "Ранко Жеравица" резултатом 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13). "Парни ваљак" је убедљивим тријумфом сјајно започео други део такмичења и истакао кандидатуру за пласман у Топ 8.

БОНУС КОЈИ СЕ НЕ ПРОПУШТА - Преузми овде 2.000 РСД и 200 спинова

ЕВРОЛИГА: Армија ЗАУСТАВИЛА страшну серију Жалгириса (ВИДЕО)

КОРОНАВИРУС НЕ СТАЈЕ: Одлаже се утакмица Финикса и Атланте

Одлично је Партизан отворио утакмицу, шутери су били прилично расположени. Домаћи су повели 15:5 после уводних пет минута, тренер гостију Никола Бријенза затражио је тајм-аут, али то није дало резултат. Џош Перкинс, новајлија у црно-белом дресу, сјајно је предводио домаће у последњих неколико минута прве деонице, забележио је три асистенције од којих је посебно била атрактивна она за алеј-уп Вила Мозлија. Партизан је у другу четвртину ушао са 8 поена предности - 24:16.

Тамо где је стао у првој, Перкинс је наставио у другој четвртини. Дебитант је погодио тројку и наговестио да "Парни ваљак" неће испустити предност. Сјајна тимска игра у оба правца резултирала је двоцифреном предношћу Партизана на полувремену -  35:20.

Наставио је Партизан у истом ритму и почетком другог дела утакмице. Црно-бели су доминирали у сваком сегменту меча, а оно што посебно радује је разноврснот у игри. Пулени Саше Филиповског просто су цепали мрежицу из свих позиција, са дистанце, под кошем, из пик ен рола... Највише бенефита од свега наведеног имао је Мозли који је са неколико атрактивних потеза обележио трећу четвртину - 54:30.

Да су питали кошаркаше Трента, последња четвртина је могла и да се не игра. Црно-бели су рутински привели меч крају - 71:43

Најефикаснији појединац сусрета био је Џејкори Вилијамс са 15 поена, а пратили су га Вил Мозли са 12 поена уз 7 скокова и Џош Перкинс. Некадашњи студент Гонзаге имао је учинак од 11 поена и 6 асистенција.

Партизан нема времена за одмор, већ у суботу (18.00) их очекује дерби АБА лиге. Наиме, београдски клуб гостује подгоричкој Будућности.