КРАЈ ЗА ЧАЧАНЕ: Мега заказала полуфинални обрачун са Звездом

24.05.2022. 20:18
KK Mega
KK Мега / Извор: МН Press

Београђани славили крај Мораве.

Кошаркаши Меге пласирали су се у полуфинале кошаркаше  Суперлиге Србије пошто су након победе на домаћем терену славили против Борца и у Чачку 82:75 (22:27, 15:17, 18:20, 20:18) и укупним резултатом 2:0 заказали дуел против Црвене звезде.

ЛОНЧАР О ПАРТИЗАНУ И ЗВЕЗДИ У ЕВРОЛИГИ: Чисто сумњам да ће то ићи тако лако (ВИДЕО)

НБА ДОНОСИ СПАСОНОСНО РЕШЕЊЕ НА СТАРИ КОНТИНЕНТ: Евролига и репрезентације ће од тогаМНОГО профитрати

БЕРТОМЕУ СЕ НЕЋЕ О ТОМЕ ПИТАТИ: Београд ипак може да има два клуба у Евролиги

Мега је много боље отворила дуел и повела са 10:0, а посебно се истакао Лука Церовина у уводном минуту меча. Београђани су до максималног вођства 21:5 дошли половином прве четвртине. Чачани су неису предавали, подигли су убрзо ниво игре и успели да преокрену резултат у другој деоници кад су повели са 32:21. Ипак гости су на полувреме отишли са предношћу - 44:37

Борац је додао гас у трећој четвртини и тројком Ђоковића истопио предност Меге на свега три поена, а затим је Пецарски уз кош-фаул донео изједначење Чачанима.

Таман да су их имали у шаци, кошаркаши Борца су поново дозволи да им се Мега одлепи. Изабраници Владе Јовановића имали су двоцифрену предност пред улазак у последњу четвртину, али је Ђоковић новом тројком смањио на девет разлике.

У последњој четвртини Борац се поново опасно приближио, али Мега није дозвољавала да испусти вођство и увек је појачавала гас кад год ми меч ишао ка егалу.

Бориша Симанић је са 20 поена био убедљиво најефикаснији код победника, Ускоковић је имао 14 поена, а два мање Мусикић. У редовим Борца сјајан је био Марко Пецарски са 25 поена,  Новаковић је убацио 17, а двоцифрени са по 11 били су Чарапић и Ђоковић.

Полуфиналне парове КЛС-а чине Мега и Звезда са једне и Партизан ФМП са друге стране, а мечеви ће се играти када се заврши финална серија АБА лиге између вечитих ривала.