РУТИНСКИ: Партизан протутњао Новим Местом

28.01.2022. 16:26 10:16
Nagovara Dejana da SKOČI KROZ STAKLO - tvrdi: "To je DOBRO ZA RIJALITI"
Наговара Дејана да СКОЧИ КРОЗ СТАКЛО - тврди: "То је ДОБРО ЗА РИЈАЛИТИ" / Извор: ФОТО: Крка/Драго Перко/Косарка.си

Парни ваљак сигуран на гостовању.

KK Партизан савладао је Крку као гост резултатом 79:63 (23:11, 16:19, 17:10, 23:23) у премијерном мечу 18. кола АБА лиге и тако уписао 14. тријумф у регионалном такмичењу.

МАРИНА МАЉКОВИЋ: Даниловић је велики разлог због којег сам остала на клупи Србије

ЦЕНТАР ПРОМЕНИО КЛУБ, АЛИ НЕ ЗЕМЉУ: Кравић појачао Уникаху

ОДГОВОР ПАРТИЗАНУ: Звезда доводи Петрушева?

Партизан је доминирао од првог минута, предност је претежно било двоцифрена, а Парни ваљак су "вукле" младе снаге - Блаша Копривица и Ален Смаилагић пре свих.

У последња два минута црно-бели су подигли "ручну", а Крка се вратила на -8 са по две тројке Луке Лапорника и Рока Стипчевића.

Али, више од тога домаћи нису могли, па је Смаилагић закуцавањем на 50 секунди пре краја решио питање победника.

Најефикаснији у саставу Партизана, били су Балша Копривица са 15 поена, Ален Смаилагић је додао 10, а Кевин Пантер 7.

Код Крке, расположени за игру у нападу, били су Рок Стипчевић са 15, Миха и Лука Лапорник са по 10 поена.

Црно-бели су вечерас прекинули мини-серију од два везана пораза, од Меге и Турк Телекома у Еврокупу, те су сада на скору 14-4 у регионалном такмичењу.

Крка - Партизан 63:79 (11:23, 19:16, 10:17, 23:23)

Дворана: Леон Штукељ

Судије: Денис Хаџић, Бојан Круљац, Гордан Терлевић

Крка: Френч 1, Стергар 4, Стипчевић 15, Шпан, Ставров 6, Медвед, Коси 2, Л. Лапорник 10, М. Лапорник 10, Мацура 2, Клобучар, Томас 13.

Партизан: Курукс 6, Пантер 9, Ледеј 4, Аврамовић 4, Копривица 15, Дангубић 8, Смаилагић 10, Мур 9, Глас 7, Лесор 5, Трифуновић, Мадар 2.

40. минут
Рутинска победа Партизана резултатом 79:63.
37. минут
Лапорник сигуран оба пута са пенала, закуцавањем узвраћа Глас 67:51 за црно-беле.

35. минут
Грегор Глас лукава после неколико блокова погађа флоутер - 61:48.
32. минут
Рутински Партизан одржава предност и све је ближе новом тријумфу у регионалном такмичењу - 59:46.
ИВ четвртина

30. минут
У одличној је позицији Партизан пред последњих 10 минута. Наиме, црно-бели имају предност од 56:40.

27. минут
Крка наставља да "притиска" црно-беле, међутим, екипа Жељка Обрадовића за сада одолева - 49:38.

25. минут
Томас сигуран са линије за слободна бацања - 38:45.

22. минут
Стипчевић поново погађа тројку - 36:43.
III четвртина

20. минут
Успела је Крка да другу деоницу реши у своју корист и приђе на прихватљивих 30:39.

17. минут
Пантер соло-продором постиже свој пети поен - 33:21.

14. минут
Коначно Крка погађа за три. Рок Стипчевић смањује на 14:26.

12. минут
Ледеј лагано закуцава за ново највеће вођство Партизана - 26:11.

II четвртина

10. минут
Доминантна прва деоница београдског клуба - 23:11.

8. минут
Дангубић прецизан са дистанце за 19:8.

6. минут
Парни ваљак је наметнуо свој стил игре и полако "ломи" ривала - 12:5.

4. минут
Добар проток лопте црно-белих и атрактнивно закуцавање Смаилагића - 8:2.

2. минут
Грегор Глас половичан са линије за слободна бацања. Партизан има минималну предност 3:2.

И четвртина

У првом овосезонском мечу против Крке, Партизан је у хали "Александар Николић" победио са 92:45, али центар црно-белих Ален Смаилагић очекује другачију утакмицу.

- Крка игра веома добро на домаћем терену и никоме у лиги није било лако да их тамо победи. Играју чврсто у одбрани, док им се у нападу пуно тога врти око искусног Стипчевића. Верујем да ће нам бити далеко теже него у тој првој утакмици коју смо играли у Београду. Ми ћемо данас и сутра урадити све да се што боље припремимо за утакмицу и да сутра на терену дамо свој максимум - истакао је Смаилагић.

Најновије вести о KK Партизан прочитајте ОВДЕ.