КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Партизан први финалиста у Нишу, ФМП није успео да заустави Парни ваљак (ФОТО)

16.02.2019. 18:42
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели тријумфовали са 83:71.

Кошаркаши Партизана први су финалисти Купа Радивоја Кораћа пошто су у нишкој дворани ''Чаир'' савладали ФМП са 83:71 (21:16, 18:20, 24:21, 20:14). Црно-бели ће у борби за ''Жућкову левицу'' играти са победником другог полуфинала у којем се састају Црвена звезда и Мега Бемакс.

МУК У ЧАИРУ: Страховит пад Јанковића, ударио главом о паркет и остао без свести (ВИДЕО)

ЗВАЛИ СУ ГА РУСИ: Партизанов странац ОТКРИО шта му се највише свиђа у Хумској (ФОТО)

Партизан је много боље ушао у полуфинале што је резултирало тиме да црно-бели већ после два минута имају седам поена предности. Служио је шут за три поена изабранике Андрее Тринкијерија па је после тројки Маринковића и Ренфроа Партизан већ у 4. минуту имао ипрву двоцифрену предност на мечу 14:3. Пот је покушао да пробуди своје саиграче, али је Партизан стигао половином прве деонице до 12 разлике 17:5. Ипак, до краја прве четвртине управо је Пот успео да приближи Пантере који су на првом малом одмору имали пет поена заостатка.

Старт друге четвртине прошао је у изједначеној игри обе екипе, али је после неколико промашаја Пантера предност Паризана поново била скоро двоцифрена у 13. минуту (28:19). ФМП-у се тајм-аут исплатио и серијом од пет поена прилазе Пантери на четири разлике 28:24 у 15. минуту. Ипак, Си и Јанковић успели су да врате Партизану двоцифрену предност 35:24 у 17. минуту. Међутим, у последња три минута првог полувремена ФМП се много боље снашао и успео да на велики одмор оде са заостатком од три поена за Партизаном.

Одмор је више пријао Пантерима који су боље отворили друго полувреме и убрзо повели први пут на мечу. Уследио је период игре кош за кош, а све је неспортским фаулом прекинуо Рит па су црно-бели поново успели да дођу до предности 49:45 у 24. минуту. Чеитир поена је Партизан имао све док Вања Маринковић није постигао две узастопне тројке за новоу двоцифрену предност Партизана 59:49 у 27. минуту. Уследило је неколико грешака играча Партизана, као и техничка грешка за Тринкијерија због приговора, али је Партизан пред одлучујућу четвртину сачувао солидних шест поена предности 63:57.

Почетак последњих 10 минута меча није донео много промена. Рит је наставио са добром игром и поенима приближио ФМП на четири поена разлике 63:59, али су четири поена у низу Лендејла, као и кош Величковића још једном вратили Партизан на двоцифрену раздаљину 69:59 у 33. минуту. Црно-бели су у последњој четвртини подигли ниво одбране, док је напад одлично функционисао па је после четири узастопна поена Ренфроа вођство Партизана било 12 поена у 36. минуту (73:61). То се испоставило као довољна предност, па су црно-бели мирно привели меч крају и остварили тријумф вредан пласмана у финале Купа Радивоја Кораћа.

ФМП - ПАРТИЗАН 71:83 (16:21, 20:18, 21:24, 14:20)

ДВОРАНА: Чаир.

СУДИЈЕ: Белошевић, Обркнежевић, Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

ФМП: Шешлија 5, Пот 15, Бурсаћ 2, Радовановић 8, Ребец 3, Јеремић 13, Ускоковић 4, Рит 12, Ђорђевић 7, Момиров 2, Пауновић, Војиновић.

ПАРТИЗАН: Маринковић 17, Величковић 7, Си 8, Ренфро 13, Лендејл 18, С. Јанковић 3, Јарамаз 2, Гагић 2, Пецарски, Гегић, Пејџ 6, Н. Јанковић 7.

Погледајте како изгледа легендарна америчка скијашица Линдзи Вон.