ЛОШЕ ВЕЧЕ ЗА СРБЕ: Јокићев ДЕБАКЛ! Тео и Боби НАВИЈАЛИ! Порази Бјелице и Богдана (ВИДЕО)

10.02.2018. 08:03
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Одиграно девет мечева.

Претходне ноћи одиграно је девет утакмица у најјачем планетарном такмичењу, а српски кошаркаши нису имали успеха. Три од пет наших представника појавила су се на паркету, радовали су се само Бобан Марјановић и Милош Теодосић са Клиперсима. Репрезентативни тандем, ипак, није био у комбинацији за овај дуел: Тео због повреде стопала, док искусни центар није био у плановима тренера тима из Калифорније.

ЕВРОЛИГА: Звездина СТОТКА за нову европобеду (ФОТО)

ПОСЛЕ МНОГО БУРЕ: ПАО донео ОДЛУКУ о Евролиги!

Блејк Грифин је први пут заиграо против дојучерашњих саиграча и постигао 19 поена. У победничком саставу истакао се Лу Вилијамс са 26 поена, док је код Пистонса и Реџи Булок уписао исти број кошева као Грифин.

Никола Јокић је претрпео дебакл на гостовању Хјустону. Српски центар је имао солидан учинак, за 21 минут забележио 14 поена уз шут из игре 6 од 8 (једно слободно бацање), ухватио седам лопти и два пута асистирао, уз по блокаду и украдену лопту.

СВИ СУ СЕ НАЈЕЖИЛИ! Меч Звезде и Арманија почео СЕЋАЊЕМ на Небојшу Глоговца

У најзанимљивијем окршају, Минесота је поклекла у самом финишу против Чикага. Немања Бјелица је за 21 минут постигао седам поена, уз шут из игре 2/4 и 1/3 за три поена, додавши осам скокова и асистенцију. Минесота је 18 секунди пре краја имала предност 113:111, али је Зек Лавин фаулиран при шуту за три поена и погодио сва три слободна бацања за победу.

ИЗАБРАНО ДЕСЕТ НАЈБОЉИХ НОВАЈЛИЈА: Богдан и Тео у златној средини

Краљеви су поражени од Трејлблејзерса, а Богдан Богдановић је двоцифрен завршио утакмицу. Српски ас је за 33 минута у игри, постигао 10 поена, имао по три скока и асистенције, једну ухваћену лопту и блокаду. Неверовартну партију у победничком тиму, пружио је Дамјан Лилард убацивши фантастичних 50 поена! На тај начин поновио је подвиг из 2016. године, када је Репторсе частио са истим бројем кошева!