МАРИНКОВИЋ ПРОМАШИО ПОБЕДУ: Спектакл у Стожицама припао Словенији

17.08.2022. 22:39
košarka
кошарка / Извор: МН Press

Сјајан меч.

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Словеније 97:92 (17:21, 28:21, 22:23, 19:21, 11:6) после продужетака у пријатељском мечу одиграном у Стожицама.

И У ПРИЈАТЕЉСКОМ ОКРШАЈУ: Кари Пешић НЕ ПРАШТА - жестоко се изнервирао на арбитре и зарадио техничку (ВИДЕО)

ВЕЛИКА ПОДРШКА ЗА ПЕШИЋЕВЕ МОМКЕ: Новак бодри Орлове у Стожицама (ФОТО)

ЗА МЕЧ СА СЛОВЕНЦИМА: Пешић прецртао тројицу репрезентативаца

Као што се и очекивало, изузетно изједначен меч у Љубљани. Током свих 40 минута ниједна екипа није успела да оде на предност већу од пет поена.

Србија је боље ушла у меч, након прве деонице било је плус четири за госте, ипак Словенци ношени сјајном атмосфером у хали су успели да преокрену резултат до полувремена и од тада су углавном домаћи били ти који су водили.

У последњој деоници доста драме, изгледало је као да није у питању пријатељски дуел. Пуцало је на све стране, играло се као да је такмичарска утакмица, Јокић је дириговао нападима Србије, са друге стране, Лука Дончић је био главна узданица Словенаца.

На 40 секунди до краја домаћи су водили пола коша после поена Дончића, досуђен је фаул над Јокићем, центар Денвера је погодио једно од два слободна бацања и Словенци су имали напад за победу. Дончић је покушао за три, али је био непрецизан и меч је птишао у продужетак.

У додатних пет минута, наставак драме. Словенци су водили плус два на пола минута до краја. Напад је имала Србија, Вања Маринковић је промашио две отворене тројке и ту је био крај надањима за наше момке.

Најбољи код домаћина је, логично, био Лука Дончић, кошаркаш Далас Маверикса је меч завршио са 34 поена, уз шест скокова и девет асистенција. Пратили су га Тоби и Препелич са по 16.

Код Орлова, Никола Јокић је забележио 26 поена, додао је и шест асистенција и 12 скокова. Василије Мицић је имао 17 поена и осам додавања.