МИЦИЋ БЛИСТАО У ДЕРБИЈУ: Сјајна игра српског кошаркаша довела Ефес до 5/0 (ВИДЕО)

26.10.2020. 20:11
Vasa Micić
Васа Мицић / Извор: МН Press

Пето коло Суперлиге Турске.

Кошаркаши Анадолу Ефеса у градском дербију петог кола Суперлиге Турске као гости победили су Бешикташ резултатом 81:74. Екипа Ергина Атамана има максималан учинак, баш као и Фенербахче који је дан раније био убедљив против Петким Спора (93:70). Бешикташ, који има великих финансијских проблема, је последњи без иједног тријумфа.

КРИЗИ НЕМА КРАЈА, А ДОЛАЗИ ИМ ЗВЕЗДА: Швед се испуцавао, Химки претрпео шести пораз у низу (ВИДЕО)

УНИЈА КОШАРКАША ШПАНИЈЕ ЈАСНА: Траже промене у календару

КОРОНА ИХ ПРАТИ НА СВАКОМ КОРАКУ: Одложен још један дуел Цедевита Олимпије у Еврокупу

Ефес није блистао, али је средином друге четвртине обезбедио максималних 14 поена предности (35:21) и капитал за наставак утакмице.

Црно-бели су успели да се врате и на одмор оду са шест пчоена минуса (40:34), али и поред тога што су све време имали 'прикључак' нису успели да запрете много квалитетнијем ривалу.

Василије Мицић је предводио свој тим са 18 поена (7/11 за два, 1/4 за три, 1/1 слободна бацања), 3 скока и 6 асистенција за 31 минут, исти број кошева имао је и Адриен Моерман, док су по 12 додали Брајант Данстон (10 скокова) и Тибор Плајс.

У пораженој екипи Ерџан Османи је уписао 15, Сехмус Хазер 13, Џејмс Блекмуин 12, а Алперен Шенгун 10 поена.

Тотенхем игра сјајан и ефикасан фудбал ове сезоне, али то некад  не материјализује освајањем бодова. Вечерас (21.00) Мурињов тим иде на ноге Барнлију, а квота на двојку је 1,55, док је kombinazzija 2&3 2,20. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Барнли - Тотенхем.