ЗВЕЗДА ПАЛА У МОНАКУ: Кнежеви на крилима Мотејунаса однели победу (ФОТО)

26.10.2021. 18:15
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда

Штета.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Монаку 70:62 у оквиру шестог кола Евролиге. Ово је четврти пораз црвено-белих у најелитнијем европском такмичењу

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Сосиједад 2.50, Венеција 2.20, Алавес 2.40

ЗВЕЗДА ТРАЖИ ЦЕНТРА: Човић ОБЈАВИО да ли ће то бити бивши саиграч Николе Јокића!

ПРЕД ДУЕЛ СА ЗВЕЗДОМ: Анђушић о данима у Партизану, РАДУЈЕ га једна СТВАР!

Веома тврдо је почео меч у дворани Гастон Медесин. На прве поене се чекало неких два минута. У редовима Црвене звезде најрасположенији је био Огњен Кузмић. Снажни центар је имао осам поена у раној фази првог полувремена. Током већине првог дела игре екипа Монака је водила, расла је њихова предност и до 12 разлике. Успели су црвено-бели серијом 8:0 крајем друге четвртине да спусте вођство домаћих на пристојних минус два. Није играла Звезда на свом нивоу, али је ипак на полувремену имала подношљиву разлику, од пет поена.

МОНАКО-ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9)

Дворана: Гастон Медесин

Гледалаца: 3000

Судије: Пукл, Перез, Роси

МОНАКО:  Демаис, Ли 2, Вестерман 3, Диало 19, Томас, Мотум, Бутсиеле, Мотејунас 14, Оутара 3, Фаје, Греј, Анђушић 12, Траоре, Хол 9, Џејмс 8

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 18, Ускоковић, Давидовац, Митровић 2, Лазић 3, Калинић 14, Добрић 8, Холинс 3, Симоновић, Кузмић 10, Цирбес 4

Фуриозно је кренула Црвена звезда у другом полувремену. На крилима Волтерса и Калинића преокренули су резултат већ после два минута. До краја треће четвртине није било већих амплитуда ниједне од екипа. У последњој деоници је виђен велики број промашаја на обе стране. Али је екипа Монака успела боље да се снађе и на крилима Мотејунаса добије овај меч. Разлог овог пораза може се тражити и у великом броју изгубљених лопти (18) екипе Дејана Радоњића.

Најефикаснији у редовима победника је био Диало (19), пратио га је Мотејунас са 14. Код Звезде је Волтерс имао 18, а Калинић 14 поена.

ПАО-Ефес (20)

Цео меч уживо можете пратити на нашем сајту.

40. мин
Волтерс маши битну тројку. Очајан шут за три поена гостију 3/21. Монако добија овај меч резултатом 70:62
39. мин
Волтерс погађа за минус три. Сјајна игра Звездиног плеја на овом мечу.
37. мин
После прегледавања снимка досуђена су слободна бацања за Буциелеа. Он је оба пута промашио. Остаје 63:59.
36. мин
Цирбес прави фаул у нападу. 63:59.
35. мин
Ревија промашаја на обе стране. Џејмс предњачи. 60:57.
33. минут
Мотејунас прави разлику у овој фази меча. Четири њеогва узастопна поена.
32. мин
Калинић погађа од табле. 58:55.
30. мин
Серија грешака на обе стране. Крај треће четвртине резултатом 56:53 за домаћина.
28. мин
Са преко осам метара погађа Мајк Џејмс. Први поени за плејмејкера. Нерешено је.
27. мин
Тројка Лазића. Сјајно додавање Ускоковића. 52:47 за Звезду.
26. мин
Калинић је био прецизан оба пута са линије слободних бацања. 47:49.
25. мин
Хол смањује на 45:47.
23. мин
Сјајна одбрана изабраника Дејана Радоњића. Диван потез Калинића. 41:45.
21. мин
Наставља се сјајна игра Волтерса. Погађа флоутер Американац. Затим тројка Калинића за изједначење.
Почело је друго полувреме.
20. мин
Ли погађа полагање. Крај полувремена 41:36.
20. мин
Цирбес је погодио за два. Тајмаут Митровић. 39:36.
19. мин
Катастрофалан промашај Холинса на шуту за три. Мотејунас погађа у контри. 37:34 је тренутно.
18. мин
Анђушић до Мотејунаса. Поново расте предност Монака. 35:30.
16. мин
Боља игра Звезде. Холинс погађа тројку. Серија 8:0. Тренутно је 29:27.
15. минут
Кузмић и Волтерс држе Звезду у животу. 29:23.
13. минут
Звезда идаље не може да пронађе ритам. 29:19.
12. минут
Монако суверено држи предност. Вестерман погађа тројку. 24:15.
10. мин
Сјајна игра леђима Луке Митровића и погодак за два. На другој страни Отара погађа тројку. Крај прве четвртине, 21:12.
9. мин
Серија промашаја на обе стране. Тренутно је 14:10.
7. минут
Давидовац губи лопту. Диало закуцава у контри. 12:10 за Монако.
5. минут
Калинић сјајно краде лопте и постиже два лака поена. Води Звезда 8:7
4. минут
Прве поене за домаћина је постигао Диало. Кузмић је поново половичан са линије пенала. Мало поена засада, 2:2.
2. минут
Први поен на мечу постиже Кузмић. Био је половичан са линије пенала. На другој страни Фаје маши шут. 0:1