СТОТКА ЗВЕЗДЕ У БАРУ: Морнар немоћан против расположеног Смарта!

03.03.2024. 21:49
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: АБА лига

Црвено-бели задржали лидерску позицију...

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Морнару из Бара у мечу 21. кола АБА лиге, резултатом 66:102 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24).

ПАРТИЗАН ПАО У ФИНАЛУ: Мега подигла трофеј Купа!ŽKK Partizan, ŽKK Mega

ПАРТИЗАН ПАО У ФИНАЛУ: Мега подигла трофеј Купа!

НИЈЕ МОГЛО БЕЗ ДРАМЕ: Партизан умало просуо велику предност!Aleksa Avramović

НИЈЕ МОГЛО БЕЗ ДРАМЕ: Партизан умало просуо велику предност!

Два рекорда, али ГРОБАРИ КРАЈЊЕ НЕЗАДОВОЉНИ: Жеља, залагање, интелигенција, концентрација - свега је фалило ПОЛА САТАTviter

АБА ЛИГА, 21. коло

МОРНАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 66:102 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24)

Дворана: Тополица (Бар)

Судије: Томислав Хордов, Нермин Никшић, Ернад Каровић

МОРНАР: Булатовић, Ведерс 11, Дан Мартин 13, Луис 5, Луковић, Бурсаћ, Волер 14, Комненовић 4, Гавриловић 9, Врањеш 3, Мари 7, Радетић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 16, Лазаревић 9, Ханга 7, Давидовац 13, Митровић 14, Лазић, Тоби 11, Боломбој 6, Недовић 8, Гиедраитис 9, Гилеспи 2, Дос Сантос 7

Брзоплете одлуке, трчање са противником без преке потребе и изостанак шута са дистанце. То су укратко били недостаци екипе Црвене звезде на старту дуела против Барана који су имали бољу енергију, деловало је чак и да су мотивисанији.

Звезда се испрва ослонила на лаке поене, под обручем и како шут није служио, то је био једини начин да парирају ривалу. Ривалу који можда јесте најлошији тим у елитној регионалној кошарци, али  је вечерас, бар у првих 13-14 минута потврдио да форма у последњих неколико утакмица није случајна.

Прва тројка за Звезду дошла је после 12 минута игре и седам почетних промашаја. Био је то моменат који је окончао серију 0:8 екипе Јаниса Сферопулоса.

Ту негде се и променила енергија, јер је лидер АБА лиге захваљујући Давидовцу и Недовићу и Смарту дошао до највеће разлике на дуелу " 8". Недуго затим, поново кроз офанзиван скок Дејана Давидовца, Звезда одлази и на двоцифрену предност. Некако, са "пола гаса".

Одбрана Звезде је радила одличан посао такође, па на крилима тог сегмента игре дошле су реализације на другој страни.

Морнар је погодио седам тројки из 17 покушаја у првом полувремену, док је Звезда на 3/12.

Тоби има девет поена у Звезди, Ведерс седам у редовима Морнара.

Са неком бољом енергијом је у друго полувреме ушла Црвена звезда, одбрана Морнара је лако пуцала и показали су да ни оних веома добрих првих десетак минута није зависило директно од њих, већ од "мода“ у којем се налазио гост. Одличан проток лопте, борба за исту, трчање... И Звезда је брзо била на " 20“.

Мора се истаћи да је Дејан Давидовац играо одличан меч. Ухватио је неколико битних лопти, погађао и споља и изнутра, радио добро и у дефанзивној поставци, асистирао... Често је то, у звездашким круговима, весник пролећа. Посебно након добре роле на Купу Радивоја Кораћа.

Прилику је искористио и Џавонте Смарт. Он је неко ко мора да пронађе форму у завршници сезоне сада када се већ адаптирао на нову средину.

Сферопулос је у другом полувремену дозирао минутажу већини, изузев Јагу који је играо око пола сата.

Звезду је предводио Џавонте Смарт са 16 поена (1/8 за три), Лука Митровић је убацио 14, а Дејан Давидовац вероватно најбољи на паркету са 13 поена, осам скокова и четири асистенције. Теј Волер је убацио 14 у редовима Морнара.