ДЕНВЕР НЕ МОЖЕ БЕЗ ЈОКИЋА: Србину се ОВО никад није десило у НБА! (ВИДЕО)

Претходне ноћи одиграно је осам мечева у најквалитетнијој лиги света. Два српска представника појавила су се на паркету, али су и Никола Јокић и Милош Теодосић са Денвером, односно, Клиперсима терен напустила погнутих глава.

НОВИ ДОКАЗ: Изванредна сарадња Евролиге и Црвене звезде

ПОЈАЧАЊЕ У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Саша Обрадовић ангажовао Литванца (ФОТО)

ПАКАО! Мина до МИНЕ чека Новака у Индијан Велсу!

Нагетси су поражени у Тексасу, а "Јокер" је пружио партију испод очекивања. За 25 минута у игри, Никола је убацио само четири коша, а прво полувреме завршио је без постигнутог поена! До краја меча уписао је још девет скокова и пет асистенција, а тренер Мелоуни га је у последњој четвртини "зацементирао" на клупи. Од девет шутева из игре, погодио је само два, па је после серије трипл-даблова, Србин заређао са утакмицама на којима има једноцифрен учинак.

И без Јокића, Денвер је успео да стигне предност Дивље Телади, која је трећу четвртину добила са чак 15 разлике (38:23). У његовом тиму најбољи је био Вилсон Чендлер са 21 поеном. Што се тиче Маверикса, бриљирао је Јоги Ферел са 24 поена, Денис Смит Јуниор остварио је "дабл-дабл" (18п, 11ас), док је ветеран Дирк Новицки постигао 17 поена.

Клиперси су морали да честитају Пеликанима, који су још на полувремену решили питање победника (52:67). Њу Орлеанс је рутински привео крају, а Теодосић је за 27 минута на паркету постигао девет поена, имао четири асистенције, три ухваћене и једну украдену лопту.

Код гостију предњачио је Ентони Дејвис са "дабл-даблом". "Обрва" је постигао 41 поен и забележио 13 скокова, испратио га је Холидеј са 19 кошева. У тиму из Лос Анђелеса, најбољи су били Лоу Вилијамс и Тобијас Херис са по 27 поена, Монтрезл Харел је убацио 26 кошева.