НБА: Дуел Клиперса и Денвера обележило искључење СРПСКОГ репрезентативца. Потпуно је ИЗГУБИО живце! (ВИДЕО+ФОТО)

23.12.2018. 01:20
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Тријумф екипе из Лос Анђелеса.

Екипа Лос Анђелес Клиперса славила је на свом паркету 132:111 Деневер Нагетсе после боље игре током читавог меча. Оно што је обележило овај меч јесте искључење српског репрезентативца Николе Јокића, у тренутку када је имао 19 поена и држао Нагетсе у животу... У редовима Клиперса Бобан Марјановић је добио шансу у последњих девет минута меча, док је Милош Теодосић читаву утакмицу посматрао са клупе.

БОМБА ИЗ ИСТАНБУЛА: Турски ВЕЛИКАН зове Милоша Теодосића (ФОТО)

АБА ЛИГА: Звезда без милости! Београђани ПРОТУТЊАЛИ кроз Загреб (ВИДЕО ФОТО)

Екипа Дока Риверса је још једном показала да ће у овој сезони упркос бројним трејдовима протекле године, бити главни кандидат за плеј-оф на Западу. Од старта меча па до самог краја, Херис, Херел и Лу Вилијамс били су нерешива енигма за Денвер, уз још једну сјајну партију Данила Галинарија, који је током друге деонице помогао свом тиму да оде на двоцифрену разлику...

Српски репрезентативац Никола Јокић био је сјајан до средине треће деонице, када се десило нешто веома занимљиво... Терорисао је кош Клиперса и био кључни фактор Денвера у тренутку када је тим из Лос Анђелеса покушавао да преломи меч. После дуела са Гортатом у рекету, уследио је прекршај, а Јокић је незадовољан одлуком арбитра, ушао и вербални сукоб са судијом, после чега је био искључен.

То су избраници Дока Риверси умели да искористе и врло брзо стекну и максималних плус 17 крајем треће четвртине.

Почетком последње четвтине своју шансу добио је и Бобан Марјановић, а одмах по уласку на терен подигао је публику на ноге прелепим закуцавањем. У том тренутку Клиперси су подизали разлику из минута у минут, па су на крају заслужено забележили нови тријумф, док је Денвер на другој страни везао трећи везани пораз на страни.

Један од најбољих европских плејмејкера Милош Теодосић, није добио шансу ни на овом мечу, а каква је његова судбина у Граду Анђела, сазнаћемо у данима који долазе.