НБА: Кари сам разбио ослабљени Сан Антонио, одлични Бертанс (ВИДЕО)

17.05.2017. 07:40
Stefon Kari na meču sa Golden Stejtom
Стефон Кари на мечу са Голден Стејтом / Извор: Реутерс

Одигран други меч финала Запада у Оукленду.

Голден Стејт је повео са 2:0 против Сан Антонија  у финалној серији Западне конференције после убедљиве победе резултатом 136:100 (33:16, 39:28, 34:31, 30:25). За разлику од првог меча који је био неизвестан до последњег секунда, други дуел у Оукленду је решен после 12 минута, који је домаћин решио у своју корист резултатом 33:16.

РЕВОЛУЦИЈА: Орлови ДОБИЈАЈУ тамнопутог плејмејкера (ФОТО)

ШТА ЈЕ САД ОВО: Дулету се ЉУЉА селекторска СТОЛИЦА! (ФОТО)

Стефон Кари је преузео одговорност од првог подбацивања лопте и убацио 15 од уводних 29 поена “ратника”. Чиграсти плејмејкер је био расположен у шуту за три поена, пошто је погодио шест од девет шутева и меч завршио са 29 поена и по седам скокова и асистенција.

Руки Патрик Мекау је убацио 18, Кевин Дурент 16, а Дрејмонд Грин 13 поена у победничкој екипи. На крају меча домаћин је имао феноменалних 39 асистенција и проценат шута из игре од 50 одсто!

Голден Стејту је био значајно олакшна посао јер “мамузе” нису могле да рачунају на повређеног Каваја Леонарда, најбољег играча тима из Тексаса, као ни од раније одсутног Тонија Паркера. У одсуству “ол стар” асова Џонатан Симонс је био најефикаснији са 22 поена. Једини двоцифрени учинак код гостију имао је још бивши играч Партизана Давис Бертанс. Летонац је забележио 13 поена без промашаја (3/3 за три, 2/2 слободна бацања, 1/1 за два) и четири скока за 16 минута. Био је то његов убедљиво најбољи учинак у плеј-офу, у којем је до сада држао рекорд од шест поена у мечу против Мемфиса.

Трећи меч серије на програму је у суботу у Сан Антонију, а у велико финале пласираће се тим који први обезбеди четири тријумфа. Голден Стејт је сада још већи фаворит, јер у плеј-офу има скор 10-0, док је добио 25 од последњих 26 утакмица, укључујући регуларни део сезоне.