НБА: Од Срба само је Богдан играо и изгубио (ФОТО)

19.11.2017. 08:25
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Фото: Printscreen/Twitter

Одиграно седам утакмица у најквалитетнијој лиги света.

Одиграно је седам утакмица у НБА лиги, а на терену је био само један Србин и изгубио. Сакраменто Кингси су гостовали Портланд Трејлблејзерсима и били поражени са 102:90. Богдан Богдановић је провео на терену 28 минута и за то време имао учинак од 12 поена, три асистенције и један скок. Ефикаснији од некадашњег играча Партизана и Фенербахчеа били су само Вили Коли-Стајн са 18 поена и Зек Рендолф са 17. У победничком тиму по поенима се истакао Си Џеј Мекалум са 25 поена.

Ако је за утеху Богдану, његово додавање је заслужило место међу најбољим потезима вечери.

После овог меча Сакраменто има учинак 4-12 (1/9 у гостима), а Портланд 9-7.

Најубедљивију победу вечери уписала је Јута. Џез је савладао као гост Орландо са чак 40 поена разлике (125:85), уз 31 поен Роднија Худа. Дерик Фејворс је убацио 25, уз 11 скокова. Арон Гордон је за Меџик убацио 18 поена.

Голден Стејт је победио Филаделфију, а у победи од 124:116 Стефон Кари је убацио 35 поена, уз по пет скокова и асистенција. Кевин Дурент је убацио 27. Водећи стрелац Сиксерса је био Бен Симонс са 23 поена. Овај меч обележио је и велики преокрет. Вориорси су губили са 22 поена на полувремену, али су у трећој четвртини славили са чак 47:15. Самим тим, овом преокретом трасирали су пут ка победи. Голден Стејт има учинак 12-4, а Филаделфија 8-7.