НБА: Пораз Денвера, ни Јокић није био на нивоу, Филаделфија пред чишћењем Вашингтона (ВИДЕО)

30.05.2021. 08:54
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Јута направила брејк у Мемфису.

Портланд Треилблејзерси успели су да стигну до изједначења у серији против Денвер Нагетса пошто су у четвртом мечу савладали тим из Колорада са 115:95, а ни Никола Јокић није био превише распшоложен за игру.

НБА ПЛЕЈ-ОФ: Милвоки ПОЧИСТИО Мајами! Звер ТРИПЛ-ДАБЛОМ избацила Бјелицу (ВИДЕО)

ТЕЖАК ПЕХ ЗА ПАРТИЗАН: Странац ПОЛОМИО два ПРСТА! Матовић у ТЕШКОЈ стиуацији!

ПУЦА ПО СВИМ ШАВОВИМА: Црногорски клуб остао без НАЈБОЉЕГ играча!

Од старта је било јасно да ово није вече Денвера. Домаћин је после прве четвртине имао осам поена предности, да би на полувремену разлика била двоцифрена. Порталнд је ривала дотукао у трећој четвртини коју је решио у своју корист са 17 поена вишка, да би Нагетси у поседњих 12 минута само ублажили пораз. Норман Пауел је са 29 поена предводио Портланд, док је Си Џеј Мекалум додао 21. Иако је имао мању минутажу него обично Јокић је предводио Портланд са 16 поена, док су по 12 постигли Факундо Кампацо и Монте Морис.

Филаделфија Севентисиксерс поигравала се са Вашингтон Визардсим и стигла на корак до наредне рунде плеј-офа пошто води у серији 3-0 после победе 132:103. Бредност тим из града братсек љубави константно је расла, а питање победника се ниједног тренутка није постављало. Џоел Ембид предводио је Филделфију са 36 поена, док је Тобајас Херис постигао 20. У Вашингтону је Расел Вестбрук имао трипл-дабл учинак од 26 поена, 12 скокова и 10 асистенција, док је Брдедли Бил постигао поен мање.

Јута Џез направила је брејк у Мемфису против Гризлија и повела са 2-1 у серији победом 121:111. Џезери су двоцифрену предност стекли већ у првој четвртини и успешно су је чували сво до последње деонице када је Мемфис успео да стигне до потпуног преокрета, па чак и поведе. Ипак, Јута је успела да се врати и одбије тај налет Гризлија како би стигла до победе.Донован Мичел са 29 поена предводио је Јуту, а два мање је постигао Мајк Конли. Најефикаснији у Мемфису био је Џа Морант са 28 поена, а поне мање је постигао Дилон Брукс.

Погледајте како изгледа Наталија Вајдова, ћерка Марјана Вајде.