НЕДОВИЋЕВА БИТКА ЗА ЕВРОЛИГУ: У Валенсији одиграна прва утакмица финала Еврокупа (ФОТО)

28.03.2017. 22:48
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe
Немања Недовић, кошаркаш Уникахе / Извор: Профимедиа

Победник стиче право играња у елитном европском клупском такмичењу.

У првој утакмици финалне серије Еврокупа, Валенсија је на свом терену савладала Уникаху из Малаге са 68:62. Меч је игран пред око 8.500 навијача, а резултатска неизвесност је трајала до самог финиша.

НИКО НЕ МОЖЕ ДА ИХ ПРЕПОЗНА: Радоњић објаснио шта се догодило са Звездом у Подгорици

ЧУДО НА ТВИТЕРУ: Поруке Делија после ПОРАЗА ће вас ШОКИРАТИ! (фото)

nemanja nedocvić
немања недоцвић / Извор: МН Press

И на крају прве и друге четвртине био је нерешен резултат, на велики одмор се отишло код 35:35, да би на почетку последњег периода домаћи тим прешао у вођство - 50:48.
Валенсија је имала више концентрације у одлучујућим моментима, а пита ње победника решио је тројком Бојан Дубљевић, тридесет секунди до краја, када је поставио крајњи резултат - 68:62. Дубљевић је био и најефикаснији у тиму победника са 14 поена.

ПОЛУФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА АБА ЛИГЕ: Звезда поклекла у "Морачи", играће се мајсторица! (ФОТО)

Наш репрезнтативац Немања Недовић у тиму Уникахе играо је упркос повреди скочног зглоба, провео је на терену 16 минута и постигао пет поена. Друга финална утакмица је у петак, а домаћин је Уникаха, у којој и вечерас није играо повређени Дејан Мусли.

Уколико победи тим из Малаге, мајсторица ће да се игра 5. априла у Валенсији, а победник Еврокупа стиче право играња у Евролиги.