ЕВРОЛИГА: Бајерн шокирао ЦСКА, Милутинов најефикаснији код Армејаца, Недовић водио ПАО до победе

29.01.2021. 20:50
Nikola Milutinov
Никола Милутинов / Извор: Профимедиа

Српски играчи блистали у мечевима својих тимова.

Кошаркаши Бајерна из Минхена приредили су право изненађење савладавш ЦСКА у Москви са 69:66 у 23. колу Евролиге.

Ко је послушао Меридиан - узео је 200.000 ДИНАРА

ПОЧЕЛО ГЛАСАЊЕ ЗА НБА ОЛ-СТАР: Имате прилику да помогнете СРПСКИМ КОШАРКАШИМА и гласате!

ЂЕРИЋ: Сачекаћемо шансу да направимо изненађење

Изабраници Андрее Тринкијерија стигли су до тријумфа после великог преокрета у последњој четвртини. Армејци су имали своје шансе у завршници да избегну пораз, односно меч уведу у продужетке, али нису успели.

Код победника су се истакли Вејд Болдвин са 22 поена (7-13 из игре), Денис Сили дао је 17 поена (4-8 из игре, 5аст), а Џејлен Рејнолдс додао је 16 поена (7-17 из игре), 8 скокова и 4 украдене лопте.

Без суспендованог Мајка Џејмса и повређеног Вила Клајбурна, најефикаснији код ЦСКА био је Никола Милутинов са 16 поена (6-8 за два, 1-1 за три за 21 мин), уз 7 скокова, али је у финишу првог полувремена победио раме, мада је наставио меч. Дарун Хилијард убацио је 15 поена (5-16 из игре). Двоцифрен је био и Торнике Шенгелија са 11 поена.

Немања Недовић наставља да бриљира у дресу Панатинаикоса. Српски репрезентативац био је најефикаснији појединац код домаћих у победи "зелених" над Валенсијом од 91:72.

Некадашњи кошаркаш Црвене звезде је "слепим мишевима" убацио 16 поена уз седам асистенција.

Најбољи код Валенсије био је Клемен Препелич са 20 поена. Вања Маринковић постигао је 11, а Никола Калинић 6 поена.