ОБРАДОВИЋ СЕ ИСКУПИО ЗА ПОРАЗЕ: Бивши играч Звезде УНИШТИО ривала (ФОТО)

10.03.2019. 13:27
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: МН Press

Фенер сигуран.

После узастопних пораза од Ефеса у националном шампионату и дебакла у Мадриду, кошаркаши Фенербахчеа морали су да се "ваде" против Бахџешехира пред својим навијачима. Тим из Истанбула декласирао је противника 90:73, а главну ролу имала су два играча.

НБА: Ирвинг срушио Лејкерсе, Лебронов ТРИПЛ-ДАБЛ недовољан (ФОТО)

Бивши кошаркаш Црвене звезде Марко Гудурић и Костас Слукас постигли су заједно 47 поена. Србин је убацио 20 кошева, а Грк седам више, па је на крилима бековског тандема шампион стигао до очекиваног тријумфа. Солидан је био и Никола Калинић, који је за 28 минута у игри убацио 10 поена.

Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: Профимедиа

Мада резултат говори другачије, домаћин је меч преломио у своју корист тек у последњој четвртини, када је сјајном серијом убацио 29 поена, наспрам само 12 кошева Бахџешехира, то је и одлучило победника.

У пораженом саставу најефикаснији је био Квино Колом са 17 поена и седам додавања, испратио га је Маркус Слотер са 13 кошева и седам скокова.

Табела: Фенербахче 16-3, Ефес 15-3, Тофаш 13-6, Бешикташ 11-8, Гацијантеп 11-7, Бахџешехир 10-9, Турк Телеком 10-8, Галатасарај 10-8, Каршијака 8-10, Дарушафака 7-11, Банвит 7-11, Бујукчемече 6-12, Сакарија 5-13, Истанбул BB 4-14, Афјонкарахисар 4-14.

Погледајте како изгледа америчка одбојкашица Келси Робинсон.