ОРЛИЋИ ГАЗЕ РЕДОМ: Савладан домаћин, у осмини финала против Јапана

06.07.2021. 19:13
U19 reprezentacija Srbije
У19 репрезентација Србије / Извор: ФОТО: КСС

Следе елиминационе борбе.

Репрезентација Србије до 19 година успешно је завршила групну фазу Светског првенства које се одражава у Риги. Орлићи су трећем колу групе "Б" оставрили нови тријумф пошто су савладали домаћу селекцију Летоније са 71:70 (16:24, 16:21, 19:8, 20:17).

Mozzart даје највеће квоте на свету: Италија 2,65, Аргентина 1,95!

НИСАМ ИМАО ДИЛЕМУ: Ово су прве речи Алексе Аврамовића по доласку у Партизан (ВИДЕО)

ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Гаги Милосављевић ОТИШАО код звездаша!

Изабраници селектора Зорана Лукића у осмини финала имаће за противника селекцију Јапана које је у групи "А" заузела последње четврто место са сва три пораза.

Није наш млади тим добро почео утакмицу против мотивисаних Летонаца. Од самог старта био је у резултатском заостатку пре свега због грешака у одбрани. Домаћи тим је у неколико наварата у другој четвртини имао и " 13" колико је њихова предност износила и после првог полувремена-  45:32.

Сасвим друга слика виђена је у другом полувремену. Српски репрезентативци заиграли су далеко чвршће и борбеније и почели да топе предност ривала. Већ до краја треће чевртине смањен је резултатски заостатак на 53:51 и најављен преокрет. До њега је Србија дошла у последњим минутима утакмице после тројки Филипа Шкобаља и Стефана Тодоровића.

Бразил је прошао у финале Копа Америка, где чека победника вечерашњег (03.00) дуела Колумбија - Аргентина. Предвођени Месијем, Гаучоси играју сјајно овог лета, а Колумбијци су прилично срећно дошли до полуфинале. Квота на Аргентину је 1,90, на Колумбију 4,40, а на икс 3,35. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Колумбија - Аргентина.

Најефикаснији у српској репрезентацији био је Никола Јовић са 16 поена, Михајло Петровић додао је 12, а Војин Медаревић 11.