ОСВЕТА ЗА МАРКА: Звезда ПРЕГАЗИЛА Галатасарај! (ВИДЕО+ФОТО)

23.02.2017. 20:40
Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено-бели пружили фантастичну партију, сјајни Лазић шутирао тројке 5-5.

Велики тријумф Црвене звезде на путу ка пљеј-офу Евролиге! Црвено-бели су у препуној дворани "Александар Николић", у 23.колу елитног европског клупског такмичења, срушили Галатасарај убедљивим резултатом 77:58!

Црвено-бели су отворили важан сусрет фуриозно, симултанку је од старта играо Лазић, шутирајући већ на старту тројке 3-3! После првог Лазићевог пројектила узвратио је Мицов за 3:3, а након 6:6, поново је Србин у дресу Галате поентирао овом приликом са линије пенала (6:7, 3.минут).

ДЕЛИЈЕ СЕ ПРИМИРИЛЕ, А ОНДА ВУЛКАН: Транспарент за РУСА дуго ће се ПАМТИТИ (ВИДЕО)

Публика у крцатој дворани „Александар Николић “ опет је била на ногама, када је Џенкинс постигао три поена (11:7, 5.минут), затим је исто учинио Гулер, а онда се догодила и поменута Лазићева трећа тројка за 14:10, да би Кузмићево поентирање закуцавањем изазвало право одушевљење (16:10, 6.минут).

KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда

ОВАКО ЈЕ ДОЧЕКАН АТАМАН: А онда су Делије ЗАГРМЕЛЕ и ЗАЛЕДИЛЕ КРВ у жилама свих у Пиониру (ВИДЕО)

Звезда је пар минута држала ривала на дистанци од шест поена, али су Фитипалдо и Прелџић поставили резултат прве деонице.

И у другој четвртини је наш правк одржавао стечено вођство (23:17, 11.минут, Томпсон), а постепено је у ритам, у тим моментима улазио Симоновић, да би фантастични Лазић у 15.минуту забележио свој 12 поен, односно четврту тројку из четвртог покушаја за 33:22!

ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ: ОВО је САСТАВ Звезде за Галатасарај (ФОТО)

Српски шампион је, затим, борбеном и полетном игром одржавао „плус 10“, а у последњем минуту првог полувремена догодила се црвено-бела експлозија! Виђена је серија атрактивних потеза, контре, Симоновићево закуцавање и разлика у корист Београђана је очас посла скочила на 19 поена (46:27, тројка Џенкинса), а то вођство  је задржано и на одласку на велики одмор (48:29).

Почетком наставка виђена је конфузна игра на обе стране, али елегантан полухорог Кузмића за 52:31(24.минут) поправио је утисак. Како год, места паници није било, Звезда је имала безбедну резултатску дистанцу (54:36, 25.минут), велики капитал за завршницу.

Врхунску партију је, затим, наставио сјајни Лазић постигавши и пету тројку из петог покушаја (62:34, 28.минут), а тим са Малог Калемегдана је одмакао и на „плус 24“(64:40, 30. минут).

ЗАПАЛИЛИ ДВОРАНУ: Волтерс и Кузмић ИЗАЗВАЛИ ОВИМ ПОТЕЗОМ земљотрес у Пиониру (ВИДЕО)

У последњем периоду било је отаљавање посла, оба тима, свесна да је питање победника одавно решено, трудила су се да сачувају што више енергије за наредне окршаје.

Делије су ту деоницу сусрета искористиле за заслужено, велико славље...

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ГАЛАТАСАРАЈ  77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16)

ДВОРАНА: „Александар НИколић“

ГЛЕДАЛАЦА: 7.000.

СУДИЈЕ: Перез, Замојски, Силва.

ЦРВЕНА ВЕЗДА:  Волтерс 2, Томпсон 10, Митровић, Лазић 17, Симанић, Добрић, Симоновић 12, Џенкинс 11, Гудурић 2, Јовић 6, Кузмић 16, Бјелица 1.

ГАЛАТАСАРАЈ: Прелџић 4, Мицов 11, Фитипалдо 8, Тајс 1, Коркмаз 5, Шилб 2, Арар 4, Плаис 2, Даје 8, Гулер 8, Диблер, Коксал 5.

Реал Мадрид – Дарушафака (21)

Табела: Реал Мадрид 17-5, ЦСКА 17-6, Олимпијакос 16-7, Фенербахче 15-8 , Панатинаикос 13-9, Црвена звезда 13-10, Басконија 12-10, Анадолу Ефес 11-11, Дарушафака 11-11, Жалгирис 9-13, Барселона 9-14, Бросе Баскетс 8-14,  Макаби 8-15, , Уникс 7-15, Емпорио Армани 7-16, Галатасара ј 7-16.