ПАЛИ НЕМЦИ И БРАЗИЛЦИ: Српски баскеташи у четвртфиналу Светског првренства

01.06.2023. 21:45
Dejan Majstorović
Дејан Мајсторовић / Извор: ФОТО: КСС

Следе борбе за медаље.

Мушка сениорска 3×3 репрезентација Србије обезбедила је директан пласман у четвртфинале ФИБА Светског првенства које се одржава у Бечу, пошто је данас забележила још две победе у А групи, против Немачке 21:14  и Бразила  21:17 и тако завршила прву рунди такмичења без пораза.

ОН ЋЕ БИТИ ЛИДЕР СЛЕДЕЋЕ СЕЗОНЕ: Партизан даје више од 1,5 милиона евра за расног шутера

ПОДРХТАВА ЕВРОПА: МИротић откачио Барсу, долази код Обрадовића

ШПАНЦИ НЕЋЕ У ЕВРОЛИГУ? Партизан и Црвена звезда поново у елитном такмичењу

Први меч дана репрезентација Србије одиграла је против Немачке. Србија је од старта доминирала, повела је 3:0, па 6:1. Немци су смањили на 5:7, па је Мајсторовић двојком дигао на 11:8, а онда и на 12:8. Стојачић је погодио двојку за 15:9, минут касније и Мајсторовић за 18:10. Фаулиран је Бранковић који је два пута био сигуран (20:10). Јурили су Немци прикључак, а тачку је ставио Мајсторовић са линије пенала – 21:14.

Бразил је био други противник дана и последњи противник у групној фази такмичења. Поново је 3×3 репрезентација Србије пружила одличну партију,

Повео је Бразил са 3:0, али је Бранковић погодио двојку, па бацање, а убрзо смо имали 9:4 после двојке Стојачића. Пришао је Бразил шест минута пре краја на 10:13, али је наш тим брзо подигао на 16:10. Поново су Бразилци смањили на 13:16, али су наши момци били одлични и после двојке ривала (17:20), да би сјајни Стојачић је донео победу и директан пласман у четвртфинале.

Репрезентација Србије ће свој четврфинални меч играти у суботу 3. јуна од 21.40 сати, а противник ће јој бити победник меча осмине финала између Ц2-Б3.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге