ОДЛИЧНА УВЕРТИРА ПРЕД БУДУЋНОСТ: Црвена звезда савладала ПАО у Атини - Џордан Лојд плесао у ОАКА арени

19.03.2021. 19:31 22:15
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Американац постигао 27 поена и забележио 5 асистенција.

Кошаркаши Црвене звезде су као гости савладали Панатинаикос у утакмици 30. кола Евролиге резултатом 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23). Црвено-бели су у ОАКА арени стигли до девете победе у елитном такмичењу и тако направили сјајну уврертиру пред велики дерби АБА лиге против Будућности у Подгорици (недеља 20.00).

ПОЗОВИ МЕРИДИАН АГЕНТА - Уплати депозит и освоји БОНУС за спортско клађење

ЈОКИЋ СВЕ БЛИЖЕ МВП ТИТУЛИ: Србин највећи фаворит за престижну награду, прате га Лилард и Адетокумбо

ОЧЕКУЈЕМ ВЕЛИКУ БОРБУ: Меч са Звездом од изузетног значаја, надам се победи

Није добро почело по српског представника. Сент Рос је на самом старту меча погодио две узастопне тројке и од тог момента црвено-бели крећу у потеру за грчким великаном. Прилично неповезано је Звезда деловала у неколико уводних минута. Напади су решавани у последњим секундама, изузетно тешким шутевима. Уласком Волдена гости су консолидовали своје редове и почели да играју у свом препознатљивом ритму који краси јака одбрана. Ноко је у неколико наврата потврдио о каквом се потенцијалу ради, Лојд је погађао у транзицији, док је Волден лукаво користио "мис меч" ситуације. Међутим, на одмор се отишло нерешеним исходом - 40:40.

Добро је клуб са Малог Калемегдана ушао у наставак утакмице.  Стигли су црвено-бели до предности од 48:44, али ПАО жестоко одговара. Грци су направили серију од 15:0, на коју је Звезда феноменално одговорила и стекла минималну предност од 60:59 пред улазак у последњих 10. минута

Резултатска клацкалица наставила се до самог финиша сусрета. Пулени Дејана Радоњића су константно имали предност, али Сент Рос, Хезоња и Папапетру су на сваки напад имали одговор. Уследила је драма у последњем минуту у којој је Џордан Лојд преузео одговорност и донео победу својој екипи.

Најефикаснији појединац меча био је управо Лојд. Фантастични Американац постигао је 27 поена уз 5 асистенција.

У победничком саставу подршку му је пружио Кори Волден са 14 поена, Кузмић је додао 9.

Код Панатинаикоса истакли су се Хауард Сент Рос са 21 поеном и Марио Хезоња који је убацио 15 уз очајан шут (0/3 за два, 4/11 за три)

Црвено-бели су тренутно на скору 9-21, ПАО има учинак од 10 победа и 18 пораза.

Евролига, 30. коло

Панатинаикос - Црвена звезда 82:86 (23:17, 17:23, 19:20, 23:26)

Дворана: ОАКА арена

Судије: Рижик, Роси, Алијага

Панатинаикос: Мек 2, Папајанис 14, Бохоридис, Оугуст 2, Папапетру 14, Хезоња 15, Дипларос, Кеселакис, Вајт 5, Митоглу 9, Бентил, Сен Рос 21.

Црвена звезда: Хол, Волден 14, Лојд 27, Ускоковић 3, Лазић 7, Рит, Раданов 2, Добрић 6, Симоновић 8, Јагодић Куриџа 2, Кузмић 9, Ноко 8.

40. минут
Крај утакмице у Атини! Панатинаикос - Црвена звезда 82:86.

39. минут
Чека нас неизвесна завршница - 79:76.

36. минут
Лојд је покупио свој промашај, а онда погодио за два - 75:67. Звезда јако близу победе.

34. минут
Враћа се ПАО у живот преко Папапетруа. Радоњић зове тајм-аут - 66:65.

32. минут
Симоновић у његовом стилу! Искусно крило уписује другу тројку. Катас тражи нови тајм-аут. Црвено-бели су у одличној ситуацији - 65:59.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Имала је Звезда фантастичан одговор на секвенцу Панате. Пред последњу четвртину минимална предност за српски клуб - 60:59.

27. минут
Домаћи настављају у истом ритму - 56:48.

25. минут
Папапетру закуцава, ПАО је у серији од 9:0. Зелени преокрећу - 53:48.

23. минут
Добрић погађа за три - 48:44 у корист црвено-белих.

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Добрић је промашио са три из изгледне ситуација. На паузу се одлази резултатом 40:40.

17. минут
Серија српског представника од 5:0. Каташ тражи тајм-аут - 34:33.
15. минут
Сјајно је Јагодић-Куриџа подигао Папајаниса, Звезда је на само минус два - 30:28.

13. минут
Поново Сент Рос погађа са дистанце. Радоњић тражи тајм-аут - 28:21.

12. минут
Митоглу поентира преко Ноко који је почео да наговештава своје боље партије - 25:21.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Волден је изгубио лопту и последњем нападу. ПАО прву четвртину решава у своју корист са 23:17.
8. минут
Лендри Ноко лепо завршава на други обруч - 16:12.
6. минут
Црвено-бели су прилично безидејни у офанзиви, али упркос проблемима имају активан резултат од 13:7.