ЕВРОКУП: Није убацио 100 поена, али је Тофаш победио Партизан (ВИДЕО+ФОТО)

13.11.2019. 19:57
Nemanja Gordić
Немања Гордић / Извор: МН Press

Одигран меч 7. кола. У следећој рунди црно-бели ће дочекати Ритас.

Кошаркаши Партизана су поражени у утакмици 7. кола Еврокупа од Тофаша у Турској. Резултат у корист домаћина био је 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18). У најави меча, тренер црно-белих Андреа Тринкијери је упозоравао на то да Турци могу да убаце и 100 поена, ако им се дозволи. То се додуше није десило, али је победа била заслужена. Домаћин је све време водио, српски тим је успевао да смање (на четири поена), али то није било довољно. Партизан сада има учинак 5-2, после другог везаног пораза, а Тофаш 4-3. У следећем колу, црно-бели ће дочекати Ритас који је вечерас савладао Лимож са 92:78

Нејфикаснији у утакмици био је Сами Мехија са 26 поена, док је Мат Лоџески убацио 15. Тарик Филип је дао 14, а Девин Вилијамс. Када је реч о Партизану, Немања Гордић је убацио 15, Стефан Бирчевић 11, а Вилијам Мозли и Маркус Пејџ по девет.

А САД И ЗВАНИЧНО: Ђорђе Гагић се вратио у АБА лигу

АНА ДАБОВИЋ ПРЕД ТУРСКУ: Што више навијача дође да нас бодри, ми ћемо бити боље

БОМБА: ФМП доводи из Партизана најбољег младог играча Србије

Домаћин је боље отворио меч, па је у првој четвртини одржавао колику-толику предност. На половини деонице било је 10:5, а турски тим су носили Мат Лоџески и Сами Мехија који су у тим тренуцима постигли шест, односно четири поена. Црно-бели нису имали решење за агресивну одбрану домаћина, па су покушавали и за три поена, али су промашивали (Бирчевић и Јарамаз). На другој страни, Тофаш је повећавао предност, па је на два минута до краја четвртине било 16:5. Тек са линије слободних бацања Стефан Бирчевић је прекинуо серију Турака (за 16:7). После промашаја Бирчевића за три, Гордић је ишао на полагање и био успешан. Смањио је на 16:9, али је Мухсим Јашар узвратио, за 18:9. Уводну деоницу обележио је и податак да није било погодака за три поена, али је домаћин мање пута покушао. Турски тим имао је учинак 0/4, а српски 0/7. Водећи стрелац у редовима црно-белих био је Гордић са три поена. За Тофаш, Мехија је убацио осам.

На почетку друге четвртине, због неспортске Вајта, Величковић је искористио два бацања, али у следећем нападу Гордић није погодио за три. То је био девети промашај за три поена. Тофаш је на другој страни повећавао предност, па је било и 25:12. У тим тренуцима је шансу добио и Урош Трифуновић, а Партизан је у животу одржавао Гордић, са линије слободних бацања (25:14). После лошег паса Томаса, Тофаш је повећао предност на 28:14. У тим тренуцима, била је и краћа пауза пошто је Барис Ермиш при паду главом ударио у паркет. После указане помоћи, игра је настављена, а Ермиш је отишао на клупу. После неколико промашаја, коначно је Трифуновић прекинуо серију Тофаша. Уједно је убацио и прву тројку за црно-беле (тадашњи учинак 1/10), за 30:19.

Ситуација је за Партизан почела да иде набоље, када је Бирчевић погодио за три (33:24). Повећао је Тофаш на 39:26, али је Трифуновић смањио на 39:28. Нову тројку за црно-беле убацио је Томас, за 41:31. На 42:31, Партизан је имао последњи напад, али Гордић није био успешан.

Међу црно-белим у првом полувремену најефикаснији били су Бирчевић и Томас са по седам поена, док су Гордић и Трифуновић убацили по пет. Убедљиво најефикаснији на терену био је Мехија са 15 поена. По десет су убацили Вилијамс и Лоџески.

Друго полувреме је тројком (из свог трећег покушаја) отворио Маркус Пејџ (47:36), а на половини четвртине Партизан је смањио на 50:42. Ипак, после неискоришћеног напада, Вилијамс је поентирао. После промашаја Томаса за три, Трифуновић је погодио за два поена (52:44). Гордић је после продора смањио на 54:48, а затим и погодио за три (56:51). Нову тројку је убацио капитен Величковић и смањио на 58:54, али су Турци искористили Мозлијев промашај испод коша. Убрзо је и Величковић направио прекршај, а Андреа Тринкијери је добио техничку због протеста. Убрзо је било и 63:54. Могао је и Раде Загорац да смањи, али се у последњим тренуцима контре оклизнуо и направио грешку у корацима.

Прве поене у последњој четвртини дао је Филип (тројка) за 66:54, а нову тројку је убацио за 69:56. Како се меч ближио крају, предност домаћина је расла. Тако су Мехија и Јашар повећали на 76:60. Нису се предавали црно-бели, али је предност ипак била недостижна. Мозли је у последњем минуту тројком смањио на 80:69. Пејџова тројка је била за резултат 80:72. Последње поене дао је Мехија.

ТОФАШ - ПАРТИЗАН 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18)

ДВОРАНА: "Тофаш арена" (Бурса)

СУДИЈЕ: Лотермозер, Вилијус, Царуча

ТОФАШ: Дурмаз 1, Угурлу 3, Ермиш , Туна, Вајт 5, Мехија 26 (8/12 за два, 2/4 за три), Сатир, Филип 14, Атсурен, Лоџески 15, Вилијамс 12, Јашар 6.

ПАРТИЗАН: Загорац 4, Пејџ 9 (3/6 за три), Гордић 15 (2/5 за три), Јарамаз 2, Милетић, Величковић 5, Бирчевић 11 (6 ск), Јанковић 2, Томас 7 (6 ск), Пеинерс 1, Трифуновић 7, Мозли 9 (3/4 за два, 6ск).