ЗВЕЗДА НЕМОЋНА ПРОТИВ ЕФЕСА: Турски клуб наставио серију победа над црвено-белима (ФОТО)

26.11.2020. 19:40 17:13
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: МН Press - Twitter printscreen/@EuroLeague

Пораз београдског клуба у 11. колу Евролиге.

Кошаркаши београдске Црвене звезде поражени су у 11. колу Евролиге од екипе Анадолу Ефеса на чијем челу је искусни Ергин Атаман. резултатом 75:64. Турски тим је овим тријумфом наставио је серију победа над црвено-белима, сада их је четири узастопне. Иако су у Београд стигли озбиљно ослабљени, што тим Саше Обрадовића није могао да искористи.

ЂОРЂЕВИЋ ДОБИЈА СТРАШНО ПОЈАЧАЊЕ: Из НБА право у Виртус!

ГЛАВОБОЉА ЗА КОКОШКОВА: Повредио се плејмејкер (ФОТО)

МИРОТИЋ ЈОШ ЈЕДНОМ ПОКАЗАО СВОЈУ ВЕЛИЧИНУ: Кошаркаш Барселоне донира 500 евра за сваку погођену тројку

Сјајну игру у првом делу пружио је кошаркаш Звезде Кори Волден који наставља са добрим партијама. После само пет минута дошао је већ до седам од укупно 12 поена црвено-белих.

Бољи други део прве четвртине имали су гости, који су стегли одбрану, а затим везали пет поена и преокренули на 16:12. Ипак, последњи кош постигао је Тејлор Рочести и на први одмор се отишло са минималним заостатком домаћих (14:16).

Екипа Ефеса је много боље ушла у другу четвртини и са седам везаних поена направила осам разлике, због чега је Саша Обрадовић позвао тајм аут.

Велики проблем за црвено-беле је тај да најбољи стрелац Џордан Лојд за сада не може ништа да погоди.

Није штимовала Звездина одбрана ни у наставку утакмице те је без већих проблема Ефес наставио са добрим нападима у рекету београдског клуба. Шејн Ларкин је био незаустављив у трећој четвртини те је убрзо стигао и до 16 поена у овом мечу.

У четвртој четвртини ништа се битније није променило. На самом почетку изгледало је као да се црвено-белима вратила енергија у одбрани, али превише промашених слободних бацања, лоших решења у нападу, допринело је да се Анадолу Ефес у једном тренутку дође и до 20 (72:52).

Након поменутих 20 није било дилеме ко ће тријумфовати на овом сусрету. Једино што је могла Звезда је на крају да ублажи пораз.

У екипи Црвене звезде, која сада има скор 4:7, истакли су се Кори Волден са 14 поена, четири скока и три асистенције и Џордан Лојд са 10 поена и пет ухваћених лопти.

Код Ефеса су најзапаженији били Шејн Ларкин са 18 поена и пет асистенција и Адријан Моерман са 17 кошева и девет скокова. Крунослав Симон додао је 11 поена.