САД ПОЧИЊЕ ОНО ПРАВО: Јокић и Денвер ИЗБЕГЛИ Лејкерсе, ево са ким играју у првом колу плеј-офа (ВИДЕО)

17.05.2021. 08:18
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Поразе Нагетса у Орегону.

У последњој утакмици регуларног дела сезоне кошаркаши Денвера изгубили су у Портланду од Блејзерса са 132:116. Нагетси нису превише запињали чиме су избегли судар са Лејкерсима пре финала Западне конференције. Зато ће се у првом колу плеј-офа састати управо са Портландом.

ШАМАР ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Црвена звезда ЖЕСТОКО кажњена!

СТВАРНО НАЈБОЉИ: Владимир Лучић МВП Купа Немачке

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА ПЕНЗИЈУ: Луис Скола се после Токија повлачи из кошарке

ГРБОВИЋ ЖЕСТОКО КРИТИКОВАО ПАРТИЗАН: "Потрошени МИЛИОНИ за најгору сезону"

Утакмица у Орегону била је скоро па ревијална. Никола Јокић играо се само у првом полувремену. И за 17 минута убацио 21 поена уз три скока и две асистенције.

Портланд је славио на погон Си Џеј Мекалума који је убацио 24 поена, два мање је дао Демијан Лилард уз 10 асистенција, док је Јусуф Нуркић такође забележио дабл-дабл са 20 поена и 13 скокова.

На другој страни се истакао Маркус Хауард са 23 поена, тако да је управо он био једини уз Јокића који је имао  изнадпросечан учинак за Нагетсе.

Атланта је са пола гаса демонстрирала силу против Хјустона савладавши га са 124:95, а у протоколу није било Богдана Богдановића. Уз Богдана, одмарали су још Капела, Галинари, Дан, Редиш, Ертер и Гудвин, уз скраћену минутажу Треју Јангу који је до последњег минута пред меч такође планиран за предах, али Рокетси ни тако нису успевали да парирају противнику.

Тренер Хокса Мекмилан у први план је избацио Окунгвуа који је био убитачан са 21 поеном и 15 скокова, па по 18 поена Огустина и Брукса нису превише пољуљала самопоуздање домаћина.

ПЛЕЈ-ОФ

ИСТОК

Филаделфија - Победник меча између пораженог у мечу Бостон-Вашингтон и победника меча Индијана-Шарлот

Бруклин - победник меча Бостон-Вашингтон

Милвоки - Мајами

Њујорк - Атланта

плеј ин:

1. Бостон-Вашингтон (победник иде на Бруклин)

2. Индијана-Шарлот (победник иде на пораженог из меча 1)

3. Поражени из меча 1 - Победник из меча 2 (победник иде на Филаделфију)

ЗАПАД

Јута - Победник меча између пораженог у мечу Лејкерси-Голден Стејт и победника меча Мемфис-Сан Антонио