СУДАР ТИТАНА У НБА: Балкански ОБРАЧУН на Флориди! Ударио Јокић на Вучевића! Слатка ОСВЕТА Јелена! (ВИДЕО)

03.11.2019. 07:28
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Бивши шампион наставља да тоне.

Кошаркаши Денвера победили су Орландо на гостовању 91:87, а меч је обележио дуел балканских центара и првих звезда франшиза, двојице Николе, Вучевића и Јокића.

ТРИНКИЈЕРИ ПОСЛЕ ТРИЈУМФА НАД ФМП-ОМ: Укус је фантастичан

СКАНДАЛ У АБА ЛИГИ: Навијач УЛЕТЕО на паркет и НАСРНУО на Американца (ВИДЕО)

АБА ЛИГА: Симултанка Раданова против Партизана, БРУТАЛНИ Томас срушио ФМП и нанео му први пораз!

Српски центар био је успешнији на резултатском плану, али је Вучевић дао више поена. Џокер је стао на 20 кошева, док је црногорски ас постигао четири више, међутим, то није помогло његовом тиму да дође до тријумфа. Јокић је томе додао седам скокова и четири асистенције, док је Црногорац имао исти број ухваћених лопти, блокаду, али и две асистенције мање од Србина.

Много узбуђења виђено је у овом мечу. Домаћин је током прве и половини друге четвртине стигао до максималних 12 поена вишка, да би Нагетси до полувремена спустили на пет кошева заостатка.

Преокрет је настао у трећој четвртини, гости су дошли до предности и у последњу деоницу ушли са вођством од 69:63. Магични нису посустајали, па су тројком Вучевића изједначили на 81:81. Стрпљивом игром Јокић и његови саиграчи су у завршници, захваљујући смирености са линије за слободна бацања, стигли до четвртог тријумфа у шест мечева. Са друге стране, Орланду је ово био четврти пораз у исто толико утакмица.

Од Срба претходне ноћи активан је био и Марко Гудурић, али његов Мемфис није успео да победи све бољи Финикс. Санси су тријумфовали 105:114, а бивши играч Звезде и Фенербахчеа постигао је два поена, уз осам скокова и две асистенције.

У репризи последњег финала "Истока", Милвоки се осветио Торонту за прошлу елиминацију из великог финала, када је бранилац титуле славио са 4-2. Уједно, идентичан скор после шест одиграних мечева имају обе франшизе у новој сезони, а домаћина је до побед водио Јанис Адетокунпо. "Греек фреек" је постигао 36 поена, имао 15 скокова и осам асистенција, док је у саставу Репторса Кајл Лаури био најефикаснији са 36 кошева.

Десетковани Голден Стејт наставио је да ређа поразе. После повреда Стефа Карија и Дрејмонда Грина, лишени помоћи Клеја Томпсона који је од прошле сезоне ван строја, Вориорси су изгубили и трећи дуел у низу, а укупно пет од шест, овог пута од Шарлота са 87:93.

Портланд - Филаделфија 128:129

ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ВЕЧИТЕ! Луди меч у БАРУ, невероватан преокрет! Навијач улетео на паркет

ПРОБЛЕМИ ЗА ГАВРИЛОВИЋА: Звезда иде у Загреб без тројице играча

ЗА ОНЕ СА ЈАКИМ СРЦЕМ: Кошаркаш доживео УЖАСАН пад! Право на кичму, ЛЕКАРИ хитно интервенисали (ВИДЕО)

МИЛИЧИЋ БРУТАЛНО ИЗВРЕЂАО АТАМАНА: Дарко СТАО у Васину одбрану и ПОНИЗИО Турчина

БАРКЛИ ЈЕ ОВО МОРАО ДА КАЖЕ: Јокић је ДОБАР дечко, а Денверу треба ЏУКЕЛА